Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

Apetyt PiS na wygraną w wyborach

piątek, 01 grudzień 2017 16:42
Dział: Wiadomości
Autor 

„Naszym celem jest wygranie wyborów do Rady Miejskiej i wyborów prezydenckich” - jasno i dobitnie deklaruje nowy zarząd radomskich struktur PiS. Za organizację list do przyszłorocznych wyborów samorządów w radomskim PiS będzie odpowiedzialny Andrzej Kosztowniak, były prezydent Radomia a dziś poseł tej partii.

 

Prawo i Sprawiedliwość w Radomiu ma duży apetyt na pełnię władzy w mieście. Teraz, po ośmiu latach prezydentury Andrzeja Kosztowniaka, PiS nie ma tu swojego prezydenta, zarządu miasta i większości w Radzie Miejskiej. Ale po ubiegłotygodniowych, wewnętrznych wyborach i wybraniu nowego zarządu radomskich struktur PiS, pada jasny przekaz. - Cel jest jasny. Chcemy wygrać wybory do Rady Miejskiej i wybory prezydenckie – mówi Wojciech Skurkiewicz, poseł PiS.
Za organizację list PiS w okręgu numer 17, czyli Radomiu i dawnym województwie radomskim, będzie odpowiedzialny Andrzej Kosztowniak, były prezydent Radomia, a dziś poseł tej partii. - Struktury są przygotowywane. Będziemy w najbliższym czasie wchodzić w etap szkoleń. Pierwsze szkolenia przeznaczone będą dla członków komisji wyborczej, mężów zaufania i osób, które wystartują w wyborach – mówi
Andrzej Kosztowniak – poseł PiS.
Jak dodaje poseł Kosztowniak, trwa opracowywanie programu dla PiS na najbliższe wybory samorządowe. - Jestem jednym z tych, którzy mają wspólnie przygotowywać ten program. Musimy umiejętnie pogodzić interesy ziemi radomskiej z interesami województwa mazowieckiego. A to zawsze jest trudne – dodaje poseł Andrzej Kosztowniak.
Już wiadomo, że kandydata PiS na prezydenta Radomia poznamy w styczniu przyszłego roku. Wybór kandydata będzie dwustopniowy. Najpierw radomski zarząd PiS wyłoni kandydata lub kandydatów, a następnie rada polityczna partii zatwierdzi konkretną osobę.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PiS zaprezentował kandydata na prezydenta Radomia

  Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej i przewodniczący radomskich struktur PiS, został w czwartek oficjalnie zaprezentowany jako kandydat tej partii na prezydent Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. Podczas prezentacji ujawnił, ze PiS ma już gotowy program rozwoju dla Radomia.

 • Znamy kandydata PiS na prezydenta Radomia!

  Na oficjalnej stronie Prawa i Sprawiedliwości ogłoszono listę kandydatów na fotele prezydentów miast. W tym gronie znalazło się nazwisko Wojciecha Skurkiewicza, który wystartuje w wyborach w Radomiu.

 • Premier RP spotkał się z radomianami. Padło kilka obietnic

  Kontrakt na pół miliarda złotych dla Fabryki Broni na zakup karabinka „Grot”, około 300 milionów złotych na rozbudowę, modernizację i wydzielenia zakładu w Pionkach jako samodzielnego zakładu przemysłowo-obronnego i przyśpieszenie budowy drogi ekspresowej S7 – takie obietnice złożył przebywając w piątek w Radomiu, premier Mateusz Morawiecki. Wbrew oczekiwaniom premier na ogłosił nazwiska kandydata PiS na prezydenta w nadchodzących wyborach samorządowych.

 • Kiedy poznamy kandydata PiS na prezydenta Radomia ?

  Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość – jak dowiadujemy się nieoficjalnie – przedstawi swojego kandydata na prezydenta Radomia w nadchodzących wyborach samorządowych. PiS już wie kto to będzie, ale milczy na ten temat. Na giełdzie nazwisk prowadzi Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej