Dzisiaj jest: 29 Stycznia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon

Radomski „Grot” w Wojskach Obrony Terytorialnej

piątek, 01 grudzień 2017 16:38
Dział: Wiadomości
Autor 

W Warszawie odbyło się symboliczne przekazanie karabinka „Grot” Wojskom Obrony Terytorialnej. Do końca roku tysiąc karabinków „Grot” trafi do WOT-u. Całe zamówienia opiewa na 53 tysiące sztuk broni za kwotę 0,5 miliarda złotych.

 

Uroczystość przekazania karabinka „Grot” brygadom WOT odbyła się przed pomnikiem Stefana „Grota” Roweckiego. W uroczystości wzięli udział m.in. Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej, dowódca WOT generał Wiesław Kukuła, przedstawiciele Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz kombatanci. Aktu przekazania karabinków żołnierzom WOT dokonali powstaniec warszawski, pułkownik Jerzy Majkowski ps. „Czarny” oraz major Zbigniew Matysiak ps. „Kowboj", „Dym". Umowa na dostawę 53 tysięcy karabinków MSBS „Grot”produkowanych przez radomską Fabrykę Broni została podpisana podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, który we wrześniu odbył się w Kielcach. Wartość kontraktu to 0,5 miliarda złotych. To jeden z największych kontraktów na dostawę broni strzeleckiej w Polsce po 1989 roku. Pierwszy tysiąc sztuk karabinka „Grot” trafi do wojska jeszcze w tym roku. Kontrakt ma być zrealizowany do 2020 roku.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Fabryka Broni w Radomiu wymienia park maszynowy

  Do czerwca tego roku radomski producent broni otrzyma centra frezerskie i tokarskie za ponad 50 milionów złotych. Wymiana maszyn ma związek z kontraktem na produkcję karabinków „Grot”.

 • „Grot” dla snajperów jest już gotowy

  Wersję opracowano i stworzono w Fabryce Broni w Radomiu, która jest jedynym producentem tego karabinka. W pracach nad snajperskim „Grotem” – w roli konsultantów – brali udział także przedstawiciele popularnej szkoły snajperów w Toruniu.

 • Fabryka Broni w Radomiu wymienia park maszynowy

  Do czerwca przyszłego roku radomski producent broni otrzyma centra frezerskie i tokarskie za ponad 50 milionów złotych. Wymiana maszyn ma związek z kontraktem na produkcję karabinków „Grot”.

 • Legendarny pistolet VIS wraca do produkcji

  To przedwojenna konstrukcja, która do dziś cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Zwłaszcza miłośników militariów. W ubiegłym Fabryka Broni wypuściła kolekcjonerską wersję, teraz zapowiada regularną produkcję.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej