Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nowe drzewka w miejsce wyciętych

poniedziałek, 01 czerwiec 2015 17:28
Dział: Wiadomości
Autor 

Prawie 60 drzew posadzili pracownicy Zakładu Usług Komunalnych na terenie radomskich parków i skwerów. Nasadzenia mają zastąpić wycięte w ubiegłym roku drzewa.

Nowe drzewa posadzono w radomskiej Leśniczówce, parku Kościuszki, Starym Ogrodzie. - Najwięcej, bo 26 drzew posadziliśmy w okolicy pomnika Żołnierzy Wyklętych, między ulicami Beliny-Prażmowskiego a Waryńskiego – informuje Marcin Walasik, rzecznik Zakładu Usług Komunalnych w Radomiu. Posadzono między innymi młode dęby, buki, kasztanowce, lipy i miłorzęby. Każde drzewko zostało opalikowane i ochronione siatką i taśmami. Problem w tym, że nowe nasadzenia są często dewastowane. - Apeluję do świadków dewastacji, bo niestety, zdarzają się one. Prosimy o zgłoszenia na policję czy straż miejską. Wówczas jest duża szansa na załapanie sprawcy na gorącym uczynku – prosi Marcin Walasik. W ubiegłym roku sprawca zniszczeń w parku na Gołębiowie musiał odkupić połamane przez siebie drzewka. Radomski ZUK planuje w tym roku kolejne nasadzenia. Na jesieni nowe drzewka pojawią się w parkach na Glinicach i na Gołębiowie, możliwe że także na skwerze przy placu Kazimierza Ołdakowskiego. Nasadzenia mają być rekompensatą za wycięte w ubiegłym roku drzewa.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej