Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Dla życia i rodziny

poniedziałek, 01 czerwiec 2015 17:23
Dział: Wiadomości
Autor 

Marsz dla życia i rodziny przeszedł w niedzielę ulicami miasta. Radomianie szli w nim całymi rodzinami. Tak pokazali, że życie i rodzina są dla nich najważniejsze.

Pani Aneta, pan Dariusz, a wózku ich córeczka, mała Basia. Rodzina państwa Prus w komplecie przyszła na Marsz dla Życia i Rodziny, żeby pokazać, że bardzo ważne dla nich wartości to właśnie życie i rodzina. - Zawsze możemy na nich liczyć są dla nas wsparciem, ramieniem. Najważniejsze osoby to właśnie osoby najbliższe - mówi Aneta Prus. W marszu tłumnie wzięli udział radomianie. Najpierw we mszy świętej w radomskiej farze. Później przy dźwiękach orkiestry przeszli na Plac Corazziego. – Mamy trójkę dzieci i jesteśmy z nich dumni. Chcemy, żeby w Polsce było jak najwięcej takich wielodzietnych rodzin. Żeby Polska rosła w siłę i żebyśmy byli coraz piękniejszym krajem – mówi Paweł Owczarek, uczestnik marszu. Hasło tegorocznego marszu to „Rodzina – wspólnota – Polska”. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na to, że wartość rodziny jest niedoceniana przez polskie ustawodawstwo. Jak mówią, w Polsce brakuje dobrych rozwiązań wpierających rodzinę. Komitet organizujący marsz zwraca uwagę na rodzinę, ale też i na życie. I na jego ochronę. – Chcieliśmy żeby nasze radomskie rodziny pokazały, że są razem, że są szczęśliwe, że życie w rodzinie może być piękne, radosne, kolorowe - mówi Małgorzata Górka z Duszpasterstwa Rodzin, współorganizator marszu. Radomski marsz zorganizowano po raz czwarty. Podobne marsze w miniony weekend obywały się też w 140 innych polskich miastach i miasteczkach.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Marsz dla życia w Radomiu

    Ponad 2 tysiące osób wzięło udział w Marszu dla Życia i Rodziny. Marsz pod hasłem „ Życie jest bezcenne” przeszedł w niedzielę ulicami Radomia. Odbył się w mieście po raz piąty.

  • Marsz dla Życia i Rodziny w Radomiu

    „Życie jest bezcenne” - pod tym hasłem odbędzie się w Radomiu tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz odbędzie się w najbliższa niedzielę.

  • Marsz dla życia i rodziny

    Marsza dla życia i rodziny odbędzie się w Radomiu w najbliższą niedzielę. Radom jest jednym ze 140 miast w kraju, w których odbędą się takie marsze.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej