Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

Front przeciwko PiS?

piątek, 17 listopad 2017 16:31
Dział: Wiadomości
Autor 

Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca radomskiej Nowoczesnej apeluje do partii opozycyjnych o rozmowy na temat stworzenia wspólnego frontu przeciwko PiS w najbliższych wyborach samorządowych.

  Oficjalnie to ma być wspólny program dla Radomia. Jak przekonuje Katarzyna Kalinowska, szefowa radomskich struktur Nowoczesnej, nie chodzi o krucjatę przeciwko Prawu i Sprawiedliwości. Ale przewodnicząca nie ukrywa, że plan budowy frontu demokratycznego dla Radomia ma bezpośredni związek z wyborami samorządowymi, które odbędą się za rok. - Od miesięcy apelowaliśmy do opozycji o odpowiedzialność. Dziś okazuje się, że mieliśmy rację. Partia rządząca zaczyna mieszać przy ordynacji wyborczej. Chce ograniczyć ilość mandatów w okręgach wyborczych. To oznacza marginalizację dla lokalnych stowarzyszeń, inicjatyw i dla mniejszych podmiotów. To oznacza także dominację jednej partii – mówi Katarzyna Kalinowska.

Nowoczesna swój apel o rozmowy na temat stworzenia wspólnego frontu demokratycznego kieruje do wszystkich partii i ugrupowań opozycyjnych w stosunku do PiS. - Do SLD, do PSL, ale szczególnie do Platformy Obywatelskiej apelujemy o rozmowy o stworzenie wspólnego frontu demokratycznego. Apelujemy o rozmowy demokratyczne, a nie o rozmowy o miejsca na liście – dodaje Katarzyna Kalinowska.
Wątpliwości dotyczące celów stworzenia wspólnego frontu rozwiewa Kamila Gasiuk-Pihowicz, poseł Nowoczesnej, szefowa regionu mazowieckiego tej partii. Kamila Gasiuk-Pihowicz była gościem programu Tv Dami „Kelles-Krauza 13”. - Polityczne ambicje nie są najważniejsze. Najważniejsze jest uchronienie samorządu, który jest tak ważny dla obywateli, przed PiS. Widzimy do czego prowadzi przejmowanie kolejnych obszarów przez PiS. Tam naprawdę nie liczą się kompetencje – mówi Kamila Gasiuk-Pihowicz – poseł Nowoczesnej.
Pierwszą organizacją, która odpowiedziała na apel Nowoczesnej jest Radomska Inicjatyw Kobieca. Nowoczesna zachęca także radomian do współrządzenia. Dlatego została uruchomiona specjalna strona internetowa www.znamidosamorzadu.pl.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radosław Witkowski z poparciem PO i Nowoczesnej

  Prezydent Radomia Radosław Witkowski, otrzymał poparcie Koalicji Obywatelskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich. Koalicję Obywatelską stworzyły Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Kandydatką na wiceprezydenta Radomia jest Katarzyna Kalinowska, szefowa radomskich struktur Nowoczesnej.

 • Katarzyna Kalinowska kandydatką Nowowczesnej?

  Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca radomskich struktur Nowoczesnej będzie kandydatką tej partii na urząd prezydenta Radomia w najbliższych wyborach samorządowych, jeżeli Nowoczesna samodzielnie wystartuje w tych wyborach. Potwierdziła to przebywająca w czwartek w Radomiu Katarzyna Lubnauer , przewodnicząca Nowoczesnej.

 • Radomska Nowoczesna gotowa do wyborów

  „Pis zabija samorządność. Radom gotowy jest do wyborów i Nowoczesna będzie miała w Radomiu swojego kandydata na prezydenta” - mówiły przebywające w Radomiu Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej i Kamila Gasiuk-Pihowicz, szefowa Klubu Parlamentarnego tej partii.

 • Czy miasto kupi oczyszczacze powietrza ?

  Blisko 2,5 tysiąca podpisów zebrali przedstawiciele radomskiej Nowoczesnej pod petycją o stuprocentowe sfinansowanie przez miasto zakupu oczyszczaczy powietrza do radomskich przedszkoli. Petycja trafiła na biurko prezydenta Radosława Witkowskiego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej