Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol

Mafia paliwowa rozbita. Straty na 25 milionów złotych

czwartek, 16 listopad 2017 16:13
Dział: Wiadomości
Autor 

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Radomiu rozbili mafię paliwową. Zatrzymano 12 osób i zabezpieczono mienie o wartości ponad 1,5 miliona złotych.

 

Rozpracowywanie grupy przestępczej przez policję trwało ponad 2 lata. - Policjanci ustalili między innymi, że oszuści kupowali paliwo za granicą. Następnie dokonywali nielegalnego obrotu paliwem na terenie Polski. Nie uiszczali przy tym należnych podatków i akcyzy – mówi podinspektor
Katarzyna Kucharska z zespołu prasowego KWP w Radomiu.
W działaniach wzięło udział 200 funkcjonariuszy policji, Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie oraz antyterroryści z Radomia. Dokonano wejść do 26 posesji na terenie województw: mazowieckiego, śląskiego i dolnośląskiego. - W wyniku tych czynności zatrzymanych zostało 12 osób, a zabezpieczyliśmy mienie ruchome o wartości ponad 1,5 miliona złotych. Zabezpieczyliśmy między innymi luksusowe samochody, biżuterię, drogocenne zegarki, złoto i platynę. Ujawniliśmy także skradzionego mercedesa. Zabezpieczyliśmy również kilkadziesiąt tysiąclitrowych zbiorników do przewożenia paliwa i cysternę – dodaje podinspektor
Katarzyna Kucharska.
Policja w trakcie swoich działań odkryła także skład wyrobów tekstylnych i odzieżowych z podrobionymi znakami towarowymi. - Spośród 12 zatrzymanych osób, decyzją sądu rejonowego w Siedlcach, 7 z nich zostało zatrzymanych na 3 miesiące, a w stosunku do pozostałych osób zastosowano dozór policyjny – mówi podinspektor Katarzyna Kucharska.
Wszystkim zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia. Straty Skarbu Państwa w wyniku działalności „mafii paliwowej” mogą sięgać co najmniej 25 milionów złotych.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej