Dzisiaj jest: 29 Maja 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Magdalena, Teodozja, Maria

Przewoźnik na linie miejskie wybrany

środa, 15 listopad 2017 17:27
Dział: Wiadomości
Autor 

Firma ITS Michalczewski wygrała przetarg na obsługę przez najbliższe 10 lat pięciu linii komunikacji miejskiej. Przetarg na linie 1, 2, 5, 6 i 26 ogłosił Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji musiał ogłosić przetarg, bo firmie Michalczewski kończy się w lipcu 2018 roku dziesięcioletnia umowa na obsługę linii numer 1, 2, 5, 6 i 26. Na przetarg wpłynęło siedem ofert. Wożeniem pasażerów w Radomiu na wyżej wymienionych liniach zainteresowane były firmy z Wrocławia, Torunia, Radomia i konsorcja z Bełżyc i Świerklańca, Świętochłowic i Jaworzna oraz Warszawy. Najdroższa oferta opiewała na kwotę ponad 111 milionów złotych brutto, a najtańsza na blisko 89 milionów. Tę najtańszą złożyła radomska firma Michalczewski i to ona wygrała przetarg. Umowa będzie obowiązywać przez najbliższe 10 lat, licząc od 1 sierpnia przyszłego roku. Nowy przewoźnik będzie wykonywał 1 milion 670 tysięcy wozokilometrów rocznie. Podstawowym wymogiem w przetargu był zakup przez operatora, który zostanie wybrany, 28 nowych autobusów. Pojazdy będą w pełni klimatyzowane, wyposażone w „ciepły guzik”, System Informacji Pasażerskiej, nowoczesne kasowniki i ładowarki USB.
Pierwsze cztery, nowe autobusy wyjadą na radomskie ulice 1 sierpnia przyszłego roku. Dziesięć dni później wyjedzie siedemnaście nowych autobusów, a od 21 sierpnia na liniach 1, 2, 5, 6 i 26 firma Michalczewski ma realizować przewozy kompletem 26 nowych autobusów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK stracił cierpliwość. 400 tysięcy złotych kar

  400 tysięcy złotych kar naliczył MZDiK firmie R&G Mielec za wadliwie działające w Radomiu biletomaty. Jak mówi Dawid Puton, rzecznik MZDIK, kary są efektem opieszałości mieleckiej firmy w naprawie biletomatów mimo wielokrotnych próśb i napomnień ze strony MZDiK.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej