Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Chaos na parkingu przed szpitalem

środa, 15 listopad 2017 17:32
Dział: Wiadomości
Autor 

Miały być zmiany na lepsze. Póki co jest chaos i złość korzystających z parkingu przed szpitalem na Józefowie. Przyjeżdżający narzekają na zbyt wysokie – ich zdaniem - opłaty, a także na długi czas oczekiwania. Rzecznik szpitala prosi o cierpliwość.

 

Samoobsługowy parking przed szpitalem na Józefowie miał być nowatorskim rozwiązaniem. Teoretycznie wszystko wydaje się proste. Kierowca, który chce wjechać na parking powinien stanąć przy szlabanie i nacisnąć przycisk. Wówczas dostaje bilet, za który potem płaci w automatycznej kasie. Przy wyjeździe powinien zeskanować bilet przy szlabanie. Wówczas szlaban się otworzy. Tyle teorii. W praktyce prosto nie jest. Bo tworzą się korki, kierowcy narzekają, że teraz ze wszystkim schodzi dłużej. - To nie jest dobre rozwiązanie – mówi pan stojący w dość długiej kolejce do automatycznej kasy. - Kasy są tylko dwie, a kolejka dość spora. Trzeba czekać – dodaje.

Rzeczniczka szpitala zapewnia, że zarząd będzie przyglądał się sytuacji na parkingu i niwelował niedogodności. Teraz prosi jednak o jeszcze więcej cierpliwości. - Szpital rozumie zdenerwowanie. Niemniej, system działa zaledwie od dwóch tygodni. Dajmy czas szpitalowi, ale i odwiedzającym na to, żeby tego systemu się nauczyć - mówi Karolina Gajewska, rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

Jak dodaje pracownik firmy obsługującej przyszpitalny parking, to właśnie błędy użytkowników są główną przyczyną korków. - Ludzie nie czytają oznaczeń – twierdzi Sebastian Sosnowski, pracownik firmy obsługującej parking przy MszS. - Wrzucają banknoty do wrzutnika na bilon i odwrotnie. Bilety wkładają do otworu na banknoty. Dlatego tworzą się kolejki – opowiada Sebastian Sosnowski.

Ale kolejki nie są jedynym powodem narzekań użytkowników parkingu. Innym są ceny. Zdaniem wielu korzystających, obowiązujące stawki są zbyt wysokie. - Ta zmiana jest bardzo zła i bardzo kosztowna – ocenia kobieta czekająca w kolejce do kasy. - Nie dość, że płacimy za leki, to jeszcze za parking. Ja przyjeżdżam na kilka godzin co drugi dzień do mamy. Za każdy wjazd płacimy 3 złote i złotówkę za każdą, rozpoczynającą się godzinę. To rozbój w biały dzień – dodaje.

Pobyt do 15 minut na parkingu jest bezpłatny. Za pierwszą, rozpoczętą godzinę kierowcy płacą 3 złote. Za każdą kolejną – 1 złoty. Karnet dobowy to wydatek rzędu 15 złotych. Tygodniowy kosztuje 50, a miesięczny 100 złotych.
Zmiany na parkingu przed szpitalem na Józefowie obowiązują od 1 listopada.

 

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomska szpitale grają z WOŚP

  W szpitalu na Józefowie już dziś rozpoczęła się WOŚP. Za datek wrzucony do puszki odwiedzający mogli skorzystać z badania np. poziomu cholesterolu czy cukru. Radomskie szpitale przekonują, że warto grać z Orkiestrą.

 • W szpitalach „mniej komfortowo, ale nie ma paraliżu”

  Jak zapowiadali, tak zrobili. Lekarze zarówno ze szpitala mazowieckiego na Józefowie, jak i miejskiego przy ul. Tochtermana wypowiedzieli klauzule opt-out. Dla szpitali to problem, ale – jak zapewniają – wypowiedzenia nie spowodują teraz paraliżu.

 • Lekarze będą pracować krócej. Władze szpitali: damy radę

  W całej Polsce, także w Radomiu lekarze wypowiadają klauzule opt-out. Zarówno w szpitalu miejskim, jak i w lecznicy na Józefowie ze strony zarządzających pada zapewnienie, że nie spowoduje to paraliżu. Choć może być mniej komfortowo.

 • Bezpłatne wykrywanie nowotworów na Józefowie

  Szpital na Józefowie w Radomiu rozpoczyna realizację programu „Zapobiegaj i działaj z głową”. Program polega na wczesnym wykrywaniu nowotworów głowy i szyi. Program będzie realizowany przez 3 lata.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej