Dzisiaj jest: 10 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Julia, Judyta, Daniel

Biegali dla uczczenia Święta Niepodległości

sobota, 11 listopad 2017 16:35
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomianie biegiem uczcili Święto Niepodległości. Na trasie o symbolicznej długości 1918 metrów nikt się nie ścigał, ważny był udział w tej patriotycznej imprezie.

 

Na starcie, który organizatorzy usytuowali na stadionie MOSiR, wszystkim kierował Tadeusz Kraska, prezes stowarzyszenia Biegiem Radom.
- Biegniemy na rynek. gdzie pod pomnikiem Legionisty wysłuchamy hymnu – mówi Tadeusz Kraska. - To bieg patriotyczny, nie mierzymy czasów, nie walczymy o miejsca. Chcemy pokazać, że można manifestować swój patriotyzm poprzez udział w biegowej imprezie.
Dla uczczenia Święta Niepodległości biegali też mieszkańcy gminy Kowala. O godz. 11.11 wystartowała „Międzypokoleniowa Sztafeta Niepodległościowa Aktywizacja-Rekreacja-Integracja”. Każdy uczestnik mógł przyłączyć się do sztafety w dowolnym miejscu.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Na sportowo dla bohaterów Czerwca'76

  Sportowe imprezy to już stały punkt programu obchodów rocznicy wydarzeń czerwcowych w Radomiu. W tym roku odbyły się półmaraton i gala boksu amatorskiego.

 • Powstanie tablica upamiętniająca Komitet Pięciu

  Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Radomia chce upamiętnić specjalną tablicą, powstanie 100 lat temu Komitetu Pięciu, który przejął władzę z rąk zaborcy austriackiego i dzięki temu Radom odzyskał niepodległość. Towarzystwo już rozpoczęło zbiórkę pieniędzy na wykonanie tablicy.

 • Rekordowa frekwencja w Biegu Konstytucji 3 Maja

  Około 500-set osób wystartowało dziś w Biegu Konstytucji 3 Maja. To rekord frekwencji, choć, jak podkreślają organizatorzy wyniki i rekordy nie były najważniejsze. Rywalizowano na dwóch dystansach: 5 i 10 kilometrów.

 • Bieg nie tylko dla Kazików

  Trwają przygotowania i zapisy do tradycyjnego Biegu Kazików. Organizatorem zawodów jest Uczniowski Klub Sportowy Technik. Bieg odbędzie się 11 marca.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej