Dzisiaj jest: 21 Marca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Odblaski robią różnicę. O ponad 100 metrów!

czwartek, 09 listopad 2017 16:00
Dział: Wiadomości
Autor 

Człowiek bez elementu odblaskowego jest widoczny z odległości ok. 30 metrów. Jeśli założymy odblask to kierowca zauważy nas z odległości ponad 100 metrów. W PSP nr 2 odbyła się kolejna edycja akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

 

Około 300 zestawów elementów odblaskowych rozdali dziś organizatorzy akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” dzieciom ze szkoły podstawowej numer 2 w Radomiu. Młodzi wiedzą jak ważną rolę pełnią te elementy. - Odblaski są po to, żebyśmy byli lepiej widoczni na drodze – mówi Ewa, uczennica PSP nr 2 w Radomiu.

Odblaski robią różnicę. I to dużą. Zdecydowanie poprawiają widoczność na drodze. - Osoba ubrana na ciemno bez odblasków jest widoczna z odległości 30 metrów. Odblask zwiększa widoczność pięciokrotnie, czyli widać już osobę z odległości 150 metrów – informuje podinsp. Dariusz Frączek, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

To ważne o każdej porze roku, ale teraz, kiedy za oknem często panuje jesienna plucha i szaruga warto szczególnie zwrócić uwagę na elementy odblaskowe. - Widoczność na drodze ma znaczny wpływ na liczbę wypadków – przekonuje
podinsp. Frączek. - Szczególnie teraz, kiedy jesienią często pada, szybciej zapada zmrok, pracują wycieraczki w samochodach. To wszystko ogranicza widoczność – dodaje.

Jak zawsze w ramach akcji dzieci mogły pokonać tor przeszkód. Uczyły się również technik udzielania pierwszej pomocy na spotkaniu ze strażakami, a także bezpiecznych zachowań na lekcji z policjantami.

Kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” organizowana jest przez samorząd Mazowsza i radomski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny w Kozienicach

  W Radomiu i na terenie powiatu radomskiego trwa akcja „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. W czwartek w zajęciach z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które organizuje radomski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, wzięli udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach.

 • Odblaski trafiły do uczniów PSP nr 1 w Radomiu

  Autobusu radomskiego PKS-u uległ częściowemu zniszczeniu w wyniku pożaru komory silnika. Do zdarzenia doszło około godziny 15 na ulicy Maratońskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 • Jesteś widoczny z WORD

  Ponad stu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Radomiu otrzymało odblaski w ramach kampanii „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zaprezentowali uczniom zasady bezpieczeństwa na drodze i zachęcali do noszenia odblasków.

 • Odblaski ratują życie

  Radomski WORD przekonuje, że warto nosić odblaski. Bo odblaski poprawiają bezpieczeństwo. Akcje „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” oraz „Wyprawka dla pierwszaka” to kontynuacje działań, które prowadzone były także w roku ubiegłym.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej