Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Koncert Jorgosa Skoliasa i braci Olesiów otworzył 16 Radomski Festiwal Jazzowy.

czwartek, 09 listopad 2017 15:53
Dział: Wiadomości
Autor 

Koncert Jorgosa Skoliasa i braci Olesiów otworzył 16 Radomski Festiwal Jazzowy. Był to jednocześnie pierwszy punkt programu obchodów 30 – lecia działalności Łaźni Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii.

 

Publiczność szczelnie wypełniła salę w Łaźni z dwóch powodów. Festiwal ma już swoja markę. A po drugie wystąpili artyści, których reklamować nie trzeba. To trio muzyków, którzy nie idą za modą. Fascynują ich artystyczne poszukiwania. Na przykład w starożydowskiej muzyce. A kiedy utwory wokalista wykonuje w swoim ojczystym, czyli greckim języku klimat koncertu jest wyjątkowy. Jorgas Skolias, Marcin Oleś i Bartłomiej Oleś. Artyści zaprezentowali utwory z pogranicza jazzu oraz muzyki etnicznej i innych gatunków. Wirtuozeria basisty i perkusisty łączyła się z popisami wokalisty. Grupa promowała swoją drugą płytę zatytułowaną „Maggid”. Festiwal odbywa się w ramach obchodów 30 lecia działalności Łaźni. W piątek z tej okazji odbędzie się wernisaż wystawy artystycznej grupy M5.
- W latach 70-tych, kiedy powstała grupa, z jej opiniami liczyła się cała artystyczna Polska - zaznacza Beata Drozdowska, dyrektor Łaźni.
Grupa M5 to czterech artystów: Longin Pinkowski. Aleksander Olszewski, Krzysztof Mańczyński i Leszek Kwiatkowski.
- Podczas wystawy będzie można porównać ich dawną twórczość z obecnymi pomysłami – zapowiada Beata Drozdowska. - A na zakończenie będzie oczywiście jubileuszowy tort.
Będą abstrakcje, sztuka geometryczna, pejzaże i zapewne trochę kolaży. I na pewno jubileuszowy tort. Otwarcie wystawy grupy M5 w piątek o godz, 17 w galerii Łaźni przy ulicy Traugutta.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Trzy koncerty na jubileusz XXV OTŚP

  Stanisław Sojka, Szymon Wydra i Piotr Dąbrówka byli gwiazdami XXV Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję. Turnieju, który wyjątkowo turniejem nie był. Z okazji jubileuszu organizatorzy odstąpili od konkursowych występów.

 • Stanisław Sojka wystąpi w Łaźni

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • W piątek w „Łaźni” rusza XXV OTŚP

  W najbliższy piątek w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”, rozpocznie się jubileuszowy XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku – właśnie ze względu na jubileusz - turniej odbędzie się w innej formule.

 • Jazzowe frazy w „Amfiteatrze”

  Światowej sławy gitarzysta jazzowy Marek Napiórkowski wystąpił w Miejskim Ośrodku Kultury Amfiteatr. Liderowi towarzyszyli muzycy z Warszawy i Nowego Jorku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej