Dzisiaj jest: 21 Marca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Uczą młodych dobrych nawyków

środa, 08 listopad 2017 15:42
Dział: Wiadomości
Autor 

Bo burger może być zdrowy, a kulinaria stać się pasją. Tak samo jak fotografia. Zakład Doskonalenia Zawodowego realizuje dwa programy, które mają jeden cel. Pokazać młodym, że warto w wolnym czasie robić rzeczy pożyteczne, że warto mieć pasję.

 

Hummus, czyli pasta z ciecierzycy był jedną z propozycji przygotowanych przez uczniów Zakładu Doskonalenia Zawodowego dla odwiedzających warsztaty kulinarne gimnazjalistów. To propozycja na zdrowe, ale też i bardzo smaczne jedzenie. Nawet burger może być wartościowy jeśli jest odpowiednio przygotowany. - Sami upiekliśmy bułki pełnoziarniste, do tego upieczony kurczak, sos tzatziki – opowiadają uczniowie przygotowując burgery. Było też coś na słodko. I była to zdrowa słodycz. - Robimy rafaello z kaszy jaglanej, która ma mnóstwo mikroelementów i jest bezglutenowa. Trzeba tylko ją dobrze wypłukać, lub uprażyć przed przygotowaniem. Tak, aby pozbyć się goryczy – radzi Katarzyna Grabosińska, nauczyciel z ZDZ w Radomiu.

Atmosfera w kuchni była gorąca. A uczniowie podeszli do tematu z pasją. Bo gotowanie może być pasjonujące. I taki jest cel programu realizowanego przez radomski ZDZ. Chodzi o to, żeby pokazać, że jedzenie może być smaczne i zdrowe, ale też żeby zaszczepić hobby w młodych ludziach. A jeśli nie gotowanie, to może fotografia? W innej sali ZDZ odbywały się warsztaty prowadzone w ramach drugiego projektu wykonywanego przez Zakład pod hasłem „Trzeźwy umysł w zdrowym ciele”. Młodzi ludzie poznawali podstawowe informacje z zakresu fotografii.
- Chcemy w nich rozwijać pasje, chcemy pokazywać jak się racjonalnie odżywiać, żeby móc realizować zdrowe życie – dodaje Katarzyna Kołodziejska, dyrektor ZDZ w Radomiu.

Dopełnieniem projektu „Trzeźwy umysł w zdrowym ciele” są pogadanki z pedagogiem, który ukazuje młodym jak łatwo i szybko można wpaść w uzależnienie m.in. od alkoholu. - Są zaskoczeni – mówi Ewelina Jagiełło, pedagog w ZDZ. - Wychodzi, że nie mieli świadomości ile szkód powstaje przy zażywaniu substancji negatywnej – dodaje.

W ramach programu ZDZ organizuje konkurs plastyczny i fotograficzny. Finał połączony z wręczeniem nagród odbędzie się 6 grudnia. W programach realizowanych przez szkołę bierze udał ok. 400 młodych ludzi.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomski ZDZ otrzymał certyfikat MON

  Trzy szkoły z Radomia, Lipin i Białobrzegów prowadzące klasy mundurowe wezmą udział w II edycji pilotażowego programu „Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”. W czwartek wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz wręczył wymienionym szkołom certyfikaty MON.

 • Miłość ma wiele imion

  Szkoła ZDZ w Radomiu zaprosiła młodzież do udziału w I Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej. Frekwencja i poziom ucieszyły organizatorów.

 • Alkohol nie jest im potrzebny. Konkurs rozstrzygnięty
  Lepiej jest mieć pasję niż jej nie mieć, bo pasja daje szczęście – mówią uczniowie, którzy zwyciężyli w konkursie organizowanym przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Radomiu.
 • Lekcja w szkole, a na niej makaron z soku i smażona oliwa

  Mistrz kucharski Jean Bos, promujący w Polsce kuchnię molekularną przyjechał do radomskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Pokazywał uczniom podstawowe techniki i zasady tej kuchni.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej