Dzisiaj jest: 26 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

Ulica Tartaczna otwarta

wtorek, 07 listopad 2017 15:20
Dział: Wiadomości
Autor 

Przebudowa ul. Tartacznej kosztowała 4 miliony 200 tysięcy złotych. We wtorek nastąpił odbiór techniczny ulicy.

 

Przebudowa ulicy Tartacznej trwała od kwietnia. Przetarg na budowę tej ulicy Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił w październiku ubiegłego roku. Wygrała go firma Budromost ze Starachowic. Ulica Tartaczna została przebudowana na długości 1100 metrów. - Wartość tej inwestycji to 4 miliony 200 tysięcy złotych. Ma ona przełożenie na 100 radomskich firm, które operują w tej części miasta – mówi
Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Od 10 lat o przebudowę ulicy Tartacznej zabiegali radomscy przedsiębiorcy, którzy mają swoje firmy właśnie przy tej ulicy. A jest ich około 100. - Byliśmy bardzo zdeterminowani żeby ta ulica powstała. W 2009 roku powołaliśmy społeczny komitet, do którego zapisało się 28 podmiotów gospodarczych – mówi Zbigniew Jakubczyk, radomski przedsiębiorca.
Wkład przedsiębiorców w przebudowę ulicy Tartacznej był znaczny. - Zgodnie z ustaleniami z MZDiK oraz władzami Radomia, wykonaliśmy projekt budowy i oddaliśmy ziemię. To był teren prywatny należący do czterech firm – dodaje Zbigniew Jakubczyk.
Ulica Tartaczna połączyła ulice Wierzbicką z Młodzianowską. Na całej długości Tartacznej powstał ciąg pieszo-rowerowy. Wykonano także kanalizację deszczową i oświetlenie.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej