Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Coraz więcej eksmisji. Ludzie nie stawiają się na rozprawy

wtorek, 07 listopad 2017 15:17
Dział: Wiadomości
Autor 

Dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej apeluje do osób, którym grozi eksmisja: stawiajcie się na rozprawy. Coraz częściej sądy wydają wyrok eksmisji bez prawa do lokalu socjalnego. W wielu przypadkach takich wyroków można uniknąć – twierdzi dyrektor OIK w Radomiu.

 

 

Eksmisja bez prawa do lokalu, czyli eksmisja na bruk. Taki wyrok usłyszała ostatnio kobieta, o której poinformowano Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Radomiu. - Taki wyrok dotknął emerytkę, która ma ciężko chorego na nowotwór syna. W ostatnim dniu października została eksmitowana - opowiada Włodzimierz Wolski, dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu.

Jak dodaje dyrektor OIK, niektórych wyroków strony mogłyby uniknąć. Gdyby odbierały wezwania i stawiały się na rozprawy. Wiele osób, którym grozi eksmisja, ucieka przed problemem. - Jest to działanie na swoją niekorzyść – twierdzi Włodzimierz Wolski. - Gdyby kobieta, o której opowiadam stawiła się przed sądem, opowiedziała o swojej trudnej sytuacji, o chorym synu, to jestem przekonany, że otrzymałaby prawo do lokalu socjalnego – dodaje dyrektor OIK.

Zgodnie z ustawą o ochronie praw lokatorów, sąd nie może orzec o braku uprawnienia do lokalu socjalnego wobec kobiet w ciąży, małoletniego, niepełnosprawnego lub ubezwłasnowolnionego, obłożnie chorych, emerytów i rencistów kwalifikujących się do pomocy społecznej, bezrobotnego,
i osoby spełniającej przesłanki określone przez radę gminy w drodze uchwały, chyba że osoby te mogą zamieszkać w innym lokalu niż dotychczas używany.

 

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rusza „Niebieski Tydzień”.

  Od poniedziałku w Radomiu trwa „Niebieski Tydzień”. To kampania skierowana głównie do ofiar przemocy domowej. Jednak przypadki przemocy zgłosić może każdy.

 • Szkolą z procedur. I uczą wrażliwości

  M.in. o tym, jak przełożyć suche zapisy ustawowe na rzeczywistą pomoc dla ofiar przemocy domowej – o tym przedstawiciele Ośrodka Interwencji Kryzysowej oraz MOPS-u rozmawiali ze strażnikami miejskimi.

 • OIK: więcej przemocy wobec dzieci i starszych

  Coraz więcej przypadków przemocy wobec dzieci, ale też wobec osób starszych odnotowuje radomski Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Bardzo dużo młodych nie radzi sobie także z codziennością – dodaje dyrektor ośrodka.

 • Dary od Rossmanna dla Ośrodka Interwencji Kryzysowej

  Produkty za 27 tysięcy złotych otrzymał od sieci Rossmann radomski Ośrodek Interwencji Kryzysowej. To środki czystości, higieny osobistej, chemia gospodarcza, ale także produkty spożywcze dla dzieci.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej