Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl

Dwie osoby chcą kandydować na prezydenta Radomia reprezentując ugrupowanie Kukiz '15

wtorek, 07 listopad 2017 15:13
Dział: Wiadomości
Autor 

Dwie osoby chcą kandydować na prezydenta Radomia reprezentując ugrupowanie Kukiz '15. Radomski poseł tego ugrupowania nie ujawnia nazwisk tych osób.

 

Trwa tworzenie przez Kukiz '15 list osób chętnych do wzięcia udziału w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Rekrutacja odbywa się przez internet na stronie samorzadyzkukizem.pl. Od momentu uruchomienia rekrutacji, chęć wystartowania w wyborach samorządowych w Radomiu i regionie z list Kukiz '15 wyraziło ponad 100 osób. Ugrupowanie na razie nie ujawnia danych tych osób. - To wszystko zależy od GIODO, w jakim zakresie pozwolą nam ujawniać te dane. Czy to będzie tylko imię i nazwisko, czy także miejsce zamieszkania. To są te szczegóły, co do których musimy mieć pewność, że możemy je ujawnić. Dlatego to jeszcze trochę potrwa – mówi Robert Mordak, poseł Kuzkiz '15.
Duże zainteresowanie wzbudza sprawa kandydata Kukiz '15 na prezydenta Radomia. Z tym ugrupowaniem był do niedawna kojarzony były sekretarz miasta Rafał Czajkowski. Sam zainteresowany stanowczo temu zaprzecza. Wątpliwości w tej sprawie rozwiewa także poseł Robert Mordak. - Rozmawiałem z Rafałem Czajkowskim i nie mam informacji, żeby on zapisał się na naszą listę – dodaje poseł Robert Mordak.
Jak dodaje poseł Mordak, chęć kandydowania na prezydenta Radomia z ramienia Kukiz '15 wyraziły dwie osoby. Ugrupowanie nie ujawnia ich nazwisk. Ale, jak deklaruje poseł Robert Mordak, kandydata Kukiz '15 na prezydenta Radomia w przyszłorocznych wyborach samorządowych poznamy w grudnia, a najpóźniej w styczniu.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Poseł Mordak zaniepokojony stanem składowiska śmieci w Radomiu

  Sprawą płonącego składowiska śmieci w Radomiu, zajął się także radomski poseł Kukiz'15 Robert Mordak. Zorganizował w tym temacie nawet konferencję prasową. I zaprosił na nią ekspertów ze Stowarzyszenie Inicjatywa dla Środowiska, Energii i Elektromobilności.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • Bezpartyjni chcą odpartyjnić Radę Miejską

  Bezpartyjna Rada Miejska – to główna idea jaka przyświeca Stowarzyszeniu Bezpartyjni Radom. Jak mówią przedstawiciele tego stowarzyszenia, dość już w Radzie Miejskiej wojny polsko-polskiej. Ale okazuje się, że ta wojenka trawa wewnątrz samego stowarzyszenia. Członkostwo w nim zawiesił Kazimierz Woźniak, prezes Radomian Razem.

 • Upamiętnią Żołnierzy Wyklętych

  Stowarzyszenie Kukiz’15 w Radomiu zaprasza na uroczyste obchody 71 rocznicy śmierci majora Franciszka Jaskulskiego pseudonim„Zagończyk”. Uroczystości odbędą w najbliższą niedzielę. Obchody odbędą się także w Przysusze.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej