Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Kandydat na komendanta bez rekomendacji prezydenta

poniedziałek, 06 listopad 2017 16:20
Dział: Wiadomości
Autor 

Wojewoda mazowiecki zdecyduje kto będzie nowym komendantem straży pożarnej w Radomiu. Bryg. Andrzej Mróz, który pełni obowiązki komendanta miejskiego, nie uzyskał rekomendacji prezydenta Radomia i starosty radomskiego.

 

Brygadier Andrzej Mróz obowiązki komendanta miejskiego pełni od października. Zastąpił na tym stanowisku starszego brygadiera Sławomira Podsiadłego, który obowiązki komendanta radomskiej straży pożarnej pełnił wcześniej przez dwa miesiące. Brygadier Andrzej Mróz obowiązki komendanta – zgodnie z ustawą o Państwowej Straży Pożarnej - będzie pełnił do końca listopada. Wojewoda mazowiecki przedstawił kandydaturę brygadiera Mroza na komendanta prezydentowi Radomia i staroście radomskiemu. Ale obaj w tej sprawie nie zajęli stanowiska. - Bardzo dobrze oceniałem współpracę w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego naszych mieszkańców z poprzednim komendantem Pawłem Frysztakiem. Moją opinię podzielali także inni radomscy samorządowcy. Komendant mazowiecki zdecydował inaczej i odwołał Pawła Frysztaka. W tej chwili chcemy, żeby wojewoda i komendant mazowiecki wzięli odpowiedzialność za powołanie nowego komendanta miejskiego – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Ponieważ to już druga, niezaopiniowana kandydatura przez prezydenta i starostę, decyzję o tym kto zostanie komendantem miejskim PSP w Radomiu podejmie wojewoda mazowiecki.
1 sierpnia komendant mazowiecki odwołał z funkcji komendanta miejskiego brygadiera Pawła Frysztaka. Zrobił to mimo pozytywnych opinii prezydenta, starosty i samych strażaków. Brygadier Paweł Frysztak jest dziś wykładowcą w ośrodku szkolenia PSP w Pionkach.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Odznaczenia i awanse dla radomskich strażaków

  Róża Domańska od prawie 60 lat wykonuje zawód księgarza. To właśnie ona prowadzi księgarnię im. Witolda Gombrowicza i to ona wymyśliła też muzeum pisarza we Wsoli W Resursie Obywatelskiej odbył się benefis Róży Domańskiej.

 • Strażacy ugasili pożar składowiska śmieci

  Ponad 40 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej gasiło i gasi ogromny pożar składowiska śmieci na Wincentowie w Radomiu. Pożar wybuchł popołudniu w niedzielę. Jak mówią strażacy, to jeden z najtrudniejszych pożarów jaki gasili w ostatnim czasie.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej