Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Karta na całą Polskę

poniedziałek, 06 listopad 2017 16:15
Dział: Wiadomości
Autor 

Radom przystąpił do programu Ogólnopolskiej Karty Seniora. Pierwsze takie karty seniorzy otrzymali dziś podczas spotkania w magistracie. Dzięki nim można uzyskać różne zniżki podczas pobytu w całej Polsce.

 

Ogólnopolską Kartę Seniora może uzyskać każdy, kto ukończył 60 rok życia. Dziś na spotkaniu seniorów w magistracie pierwsze karty prezydent wręczył m.in. przedstawicielom Radomskiej Rady Seniorów.
- Dzięki kartom można będzie skorzystać ze zniżek w wielu miastach. Z tego co wiem, większość miast przystąpiła już do tego programu – mówi Marek Siedlecki z Radomskiej Rady Seniorów.
O przystąpienie do ogólnopolskiego systemu ulg dla seniorów wnioskowali sami radomianie. W Radomiu już od kilkunastu miesięcy funkcjonuje system karty miejskiej.
- Dziś uzupełniamy naszą ofertę o kolejne przywileje dla seniorów – zaznacza Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Seniorzy nie kryli zadowolenia. Karta ułatwia życie, przedstawiciele tej grupy wiekowej czują się po prostu zauważeni.
- To ważne wydarzenie dla seniorów. Nasze kluby nie dostają pełnego dofinansowania i każda możliwość skorzystania ze zniżek jest bardzo cenna – podkreśla Zygmunt Pluta z Radomskiej Rady Seniorów.
Karta seniora to system ulg w płatnościach w wielu instytucjach. To m.in. możliwość skorzystania z tańszych wejściówek na basen, siłownię, czy do muzeum. Zaletą karty jest łatwość w uzyskaniu takiego dokumentu. W Radomiu wystarczy do tego jedna wizyta w magistracie. Można też skorzystać z drogi internetowej.
- Wystarczy przyjść i złożyć wniosek. Można też przesłać dane za pomocą internetu – zapewnia Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.
Lista firm, które respektują kartę seniora znajduje się m.in. na stronie internetowej portalu Głos Seniora.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pierwszy taki bal

  Ponad 400 osób bawiło się w pierwszym dniu Balu Seniora w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Zainteresowanie było tak duże, że organizatorzy podzielili imprezę na dwa dni.

 • Będzie poradnia geriatryczna i darmowe czujniki czadu?

  Utworzenie poradni geriatrycznej, Centrum Aktywności Seniorów, darmowe czujniki czadu. To niektóre założenia zaprezentowanego dziś przez władze miasta programu „Siła w seniorach”.

 • Dla bezpieczeństwa seniorów

  Radomska policja z okazji dnia babci i dziadka odwiedziła Dom Dziennego Pobytu Senior – Vigor. Jednocześnie policjanci podarowali uczestnikom zajęć kamizelki odblaskowe.

 • Seniorze, bądź aktywny! Dom Senior-Wigor zaprasza

  Wciąż są wolne miejsca w domu Senior-Wigor. Placówka oferuje seniorom zajęcia ruchowe, artystyczne, wykłady czy naukę obsługi komputera.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej