Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Próba włamania do RSM

piątek, 29 maj 2015 15:54
Dział: Wiadomości
Autor 

Nieznani sprawcy próbowali się włamać się do jednego z biur Radomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Zarząd spółdzielni łączy to zdarzenie z Walnym Zgromadzeniem Członków RSM.

W pokoju, do którego próbowano dokonać włamania, przechowywano dokumenty związane z walnym zgromadzeniem. Mieści się tu dział organizacyjny spółdzielni. - Jesteśmy w szoku i zastanawiamy się dlaczego dzień przed walnym takie rzeczy się dzieją. Pierwszy raz słyszę by ktoś włamywał się do spółdzielni, a pracuję ponad 27 lat – mówi Elżbieta Wielgosik, prezes RSM w Radomiu. Ktoś próbował dostać się do pokoju przez okno, uprzednio odcinając kraty zabezpieczające. Ale dokumentów w pomieszczeniu nie było. Dzień wcześniej przeniesiono je do innego pokoju i zamknięto w kasie pancernej. Podczas Walnego Zgromadzenia Członków RSM wybierano nowa Radę Nadzorczą. Sama spółdzielnia targana jest różnymi konfliktami wewnętrznymi. Jedną z kości niezgody jest termomodernizacja bloków na terenie spółdzielni. - Ludzie nie chcą zrozumieć tego, że my nie odpowiadamy za poprzedników, którzy nie zostawili pieniędzy na remonty i nie zajmowali się tymi remontami – dodaje Elżbieta Wielgosik. Dochodzenie w sprawie włamania do Radomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej prowadzi policja.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej