Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Wojewoda oddalił skargę

piątek, 03 listopad 2017 15:44
Dział: Wiadomości
Autor 

Wojewoda oddalił skargę dotyczącą budowy I odcinka trasy N-S, która w październiku wpłynęła do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Wiceprezydent Konrad Frysztak jest zdania, że skarga była inspirowana politycznie, a skarżąca osoba w ogóle nie istnieje.

 

Jak ustalił Mazowiecki Urząd Wojewódzki, osoba która wysłała skargę nie była stroną postępowania. - Wojewoda zgodnie z przepisami poprosił tę osobę o wykazanie interesu prawnego. Ta osoba nie odbierała korespondencji. Mam poważne podstawy żeby sądzić, że ta osoba w ogóle nie istnieje – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
Odwołanie dotyczyło między innymi braku zgód od wszystkich właścicieli działek, uchybień w ustaleniu wszystkich stron postępowania i braku w aktach sprawy negatywnej opinii Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Ale okazuje się, że wśród właścicieli nieruchomości na linii przebiegu trasy N-S, nie było osoby, która złożyła odwołanie do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. MZDiK tłumaczy, że przy budowie trasy N-S korzysta ze specustawy z 2003 roku, która nie wymaga zgód właścicieli poszczególnych działek. 27 października wojewoda mazowiecki oddalił skargę. - Tak kończy się zaskarżanie prawidłowo wydanych decyzji administracyjnych. Wojewoda jednoznacznie wskazał, że decyzja odnośnie budowy trasy N-S jest prawomocna i dlatego umorzył postępowanie odwoławcze – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak.
Wiceprezydent Konrad Frysztak jest zdania, że skarga była inspirowana politycznie. - Dziwnym trafem tak się złożyło, że co do tego zaskarżenia to najwięcej do powiedzenia mieli radni PiS. Oni znali wręcz szczegóły tego zaskarżenia – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Tymczasem magistrat przygotowuje się do rozpoczęcia budowy I odcinka trasy N-S od ronda Mikołajczyka do ulicy Żeromskiego. Wiceprezydent Konrad Frysztak zapewnia, że przetarg na budowę zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych tygodni. Według wiceprezydenta Konrada Frysztaka, budowa I etapu trasy N-S ma potrwać do końca przyszłego roku.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Umowa na trase N-S, podpisana

  Dyrektor MZDiK w Radomiu i przedstawiciele firmy Inżynieria Rzeszów podpisali umowę na budowę I odcinka trasy N-S. Konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice, wygrało przetarg ogłoszony przez MZDiK. Budowa I odcinka trasy N-S ma się rozpocząć na początku czerwca.

 • Budowa trasy N-S z dodatkowym finansowaniem

  Ponad 11 milionów złotych dofinansowania otrzyma z budżetu państwa MZDiK na budowę I odcinka trasy N-S. Pieniądze pochodzą z subwencji drogowej. Wniosek o dotację MZDiK złożył w lutym tego roku.

 • Rusza budowa I odcinka trasy N-S

  Konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice wybuduje I odcinek trasy N-S. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na tę inwestycję. Prace mają ruszyć na przełomie maja i czerwca.

 • Ponownie za drogo

  Dwie oferty wpłynęły na drugi przetarg dotyczący budowy pierwszego odcinka trasy N-S. Obie oferty są droższe o kilkanaście milionów złotych od zaplanowanych kosztów budowy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej