Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl

Zimowa przerwa. Rower Miejski wróci w kwietniu

czwartek, 02 listopad 2017 16:26
Dział: Wiadomości
Autor 

Od piątku nie będzie można wypożyczać rowerów w systemie roweru miejskiego. To zimowa przerwa. W ciągu siedmiu miesięcy tego roku rower miejski wypożyczono ponad 150 tysięcy razy.

Radomski Rower Miejski zapada w sen zimowy. Dosłownie. O północy z czwartku na piątek zostanie wyłączony system, który umożliwiał wypożyczanie rowerów. W piątek rowery trafią na pięć miesięcy do serwisu gdzie przejdą gruntowny przegląd. - Rok kończymy z okazałą wartością ponad 150 tysięcy wypożyczeń. Warto powiedzieć o kilku faktach. Najlepszym miesiącem jeżeli chodzi o wypożyczenia był czerwiec, kiedy radomianie rowery wypożyczyli ponad 34 tysiące razy. Najlepszy dzień to 19 maja, piątek. To były 1822 wypożyczenia – mówi
Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

System Radomskiego Roweru Miejskiego wystartował 1 kwietnia z 25 stacjami, na których można było wypożyczyć 250 rowerów. - W trakcie sezonu doszły dwie stacje komercyjne, które były finansowane przez podmioty zewnętrzne. W kwietniu dołączyła do nas stacja przy markecie E'Leclerc, a w październiku stacja przy firmie ITM – mówi prezydent
Radosław Witkowski.

Za uruchomienie systemu wypożyczeń rowerów i jego sprawne działanie odpowiedzialna jest firma Nextbike Polska. - Chciałem podziękować wszystkim tym, którzy zwracali nam uwagę. Czy to na nasze niedociągnięcia, czy na wszelkie usterki, które pojawiały się w rowerach. Dzięki tym zgłoszeniom mogliśmy szybciej podjąć interwencję, szybciej rower naprawić i szybciej wpuścić go ponownie do systemu żeby ponownie służył użytkownikom – mówi Marek Pogorzelski, rzecznik Nextbike Polska.

W systemie Radomskiego Roweru Miejskiego zarejestrowanych jest ponad 12 tysięcy osób. Na ponowne wypożyczanie roweru będą musiały teraz poczekać do 1 kwietnia przyszłego roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej