Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan

Sąd oddalił wniosek. Prezydent nie komentuje

czwartek, 02 listopad 2017 16:21
Dział: Wiadomości
Autor 

Prezydent Radomia nie chce komentować decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który oddalił wniosek jego pełnomocnika o wyłącznie sędziego Marka Wroczyńskiego.

 

Wniosek o wyłączenie przewodniczącego, sędziego Marka Wroczyńskiego złożył podczas pierwszej rozprawy, 25 października, pełnomocnik prezydenta Radomia, profesor Michał Królikowski. Profesor Królikowski podważał bezstronność przewodniczącego, ze względu na jego wypowiedzi dotyczące konieczności szybkiego rozpatrzenia sprawy z uwagi na społeczne nią zainteresowanie. Sąd na tej podstawie odroczył rozprawę. 27 października odbyło się posiedzenie niejawne Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego dotyczące wniosku złożonego przez pełnomocnika prezydenta. Sąd wniosek oddalił. - Trudno mi komentować tę informację ponieważ nie dotarła ona do mojego pełnomocnika. Wojewódzki Sąd Administracyjny porozumiewa się z moim pełnomocnikiem poprzez media. To wszystko co w tej sprawie mogę powiedzieć – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Wojewódzki Sąd Administracyjny nie wyznaczył nowego terminu rozprawy w procesie dotyczącym wygaszenia mandatu prezydenta Radomia. Zrobi to dopiero po uprawomocnieniu się decyzji, bowiem strony mogą się odwołać do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej