Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar

Kolizje i pijani kierowcy. Policja kończy akcję „Znicz 2017”

czwartek, 02 listopad 2017 16:18
Dział: Wiadomości
Autor 

W miarę spokojnie było 1 listopada na ulicach Radomia. Nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policja odnotowała tylko same niegroźne kolizje. Jedną z nich spowodował pijany kierowca.

 

Dzień Zaduszny to normalny dzień pracy. Deszczowa pogoda także zrobiła swoje. Ruch wokół radomskich cmentarzy był znacznie mniejszy niż nawet 31 października, nie mówić już o 1 listopada. Wokół cmentarza na Firleju obowiązywała organizacja ruch tak jak w Dzień Wszystkich Świętych. W ulicę Aleksandrowicza mogły wjechać tylko autobusy komunikacji miejskiej oraz pojazdy techniczne i służb ratunkowych. Na ulicy Ofiar Firleja samochody osobowe mogły poruszać się tylko w jednym kierunku. Pas równoległy przeznaczony był wyłącznie dla autobusów komunikacji miejskiej. - Od 27 października do 1 listopada włącznie odnotowaliśmy 86 kolizji i 3 wypadki drogowe. 1 listopada nie było ani jednego wypadku tylko same kolizje – mówi Justyna Leszczyńska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.
Policjanci „drogówki” i prewencji dbali żeby kierowcy przestrzegali nowej organizacji ruchu i nie stwarzali zagrożenia wokół cmentarzy. - Na każdym skrzyżowaniu w okolicach cmentarzy policjanci kierowali ruchem i pomagali rozładować korki – dodaje Justyna Leszczyńska.
Policja zatrzymała 7 pijanych kierowców. - Między innymi we wtorek 31 października na ulicy Strzeleckiej w Radomiu 32-letni obywatel Bułgarii spowodował 3 kolizje. Uderzył w ogrodzenie posesji a następnie w budynek. Ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto jest poszukiwany listem gończym. Po wytrzeźwieniu zostanie przewieziony do aresztu śledczego gzie odbędzie zaległą kare pozbawienia wolności w wymiarze 66 dni – mówi Justyna Leszczyńska.
Bułgar miał promil alkoholu w organizmie. Na drogach Mazowsza 1 listopada doszło do 5 wypadków drogowych, w których 8 osób zostało rannych. Na szczęście nikt nie zginął. Policja zatrzymała 11 pijanych kierowców.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Tragiczny majowy tydzień na drogach Mazowsza

  5 osób zabitych w ponad 70 wypadkach drogowych. Ponad 170 zatrzymanych pijanych kierowców. To bilans pierwszego majowego tygodnia na drogach województwa mazowieckiego.

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Trwa policyjna akcja „majowy weekend”

  Od minionego piątko trwa policyjna akcja „majowy weekend”. Na drogach powiatu radomskiego i Mazowsza, pojawiło się więcej oznakowanych i nieoznakowanych policyjnych patroli.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej