Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

Minister z Radomia? Rekonstrukcja rządu w listopadzie

wtorek, 31 październik 2017 16:02
Dział: Wiadomości
Autor 

Wojciech Skurkiewicz, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej i radomski poseł PiS – jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie – jest „poważnie brany pod uwagę” jako kandydat na nowego ministra podczas listopadowej rekonstrukcji rządu.

 

Premier Beata Szydło rekonstrukcję swojego gabinetu zapowiedziała na pierwszą połowę listopada. Spekulacji o tym kto kogo zastąpi nie brakuje. Do planowanej rekonstrukcji odniosła się była premier a dziś poseł Platformy Obywatelskiej Ewa Kopacz. - Jeśli chodzi o ministrów pewniaków tak zwanych, to w kuluarach mówi się o ministrze Waszczykowskim. Muszę powiedzieć, że już tam mocno nogami przebiera ktoś kto jest znany także w naszym regionie czyli Adam Bielan, który mógłby go spokojnie zastąpić – mówi Ewa Kopacz, poseł Platformy Obywatelskiej.
Ale Adam Bielan, wicemarszałek Senatu stanowczo zaprzecza tym spekulacjom. Inna sprawa, że – jak mówią wtajemniczeni – Adam Bielan nie ma szans ponieważ jest członkiem ugrupowania Polska Razem, a to ugrupowanie ma już w rządzie wicepremiera i ministra Jarosława Gowina. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie kandydaturą na nowego ministra, która poważnie jest brana pod uwagę jest osoba Wojciech Skurkiewicza, wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji Obrony Narodowej i radomskiego posła PiS. Wojciech Skurkiewicz rozważany jest jako przyszły minister dwóch resortów: obrony narodowej lub środowiska.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PiS zaprezentował kandydata na prezydenta Radomia

  Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej i przewodniczący radomskich struktur PiS, został w czwartek oficjalnie zaprezentowany jako kandydat tej partii na prezydent Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. Podczas prezentacji ujawnił, ze PiS ma już gotowy program rozwoju dla Radomia.

 • Znamy kandydata PiS na prezydenta Radomia!

  Na oficjalnej stronie Prawa i Sprawiedliwości ogłoszono listę kandydatów na fotele prezydentów miast. W tym gronie znalazło się nazwisko Wojciecha Skurkiewicza, który wystartuje w wyborach w Radomiu.

 • Kiedy poznamy kandydata PiS na prezydenta Radomia ?

  Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość – jak dowiadujemy się nieoficjalnie – przedstawi swojego kandydata na prezydenta Radomia w nadchodzących wyborach samorządowych. PiS już wie kto to będzie, ale milczy na ten temat. Na giełdzie nazwisk prowadzi Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

 • Radomski ZDZ otrzymał certyfikat MON

  Trzy szkoły z Radomia, Lipin i Białobrzegów prowadzące klasy mundurowe wezmą udział w II edycji pilotażowego programu „Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”. W czwartek wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz wręczył wymienionym szkołom certyfikaty MON.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej