Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan

Trwa policyjna akcja „Znicz 2017”

wtorek, 31 październik 2017 15:39
Dział: Wiadomości
Autor 

Na drogach Mazowsza do poniedziałku doszło do ponad 20 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła a 27 zostało rannych. „Drogówka” zatrzymała w tym czasie aż 60 pijanych kierowców. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność.

 

We wtorek wybraliśmy się na rekonesans po ulicach prowadzących do dwóch największych cmentarzy w Radomiu: przy ulicy Limanowskiego i na Firleju. Już od godzinnych rannych ruch wokół nekropolii był duży i zwiększał się z każdą godziną. Ulica Limanowskiego była przejezdna na wysokości cmentarza. Ruch odbywał się tu dosyć płynnie. Natomiast dużą uwagą i ostrożnością musieli wykazać się zarówno kierowcy jak i piesi. Ale nie wszyscy o tym pamiętali w przedświątecznym roztargnieniu. Gorzej sytuacja wyglądała na drogach dojazdowych do cmentarza na Firleju. - We wszystkich newralgicznych miejscach ruchem będą kierować policjanci i to przede wszystkich do ich poleceń należy się stosować – mówi Justyna Leszczyńska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.
Policjanci ruchem kierowali już na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Aleksandrowicza. W tę ostatnią mogły wjechać tylko autobusy komunikacji miejskiej oraz pojazdy służb technicznych i ratowniczych. Ale i tu przedświąteczne roztargnienie wzięło górę. Na oczach policjantów doszło do kolizji dwóch aut osobowych. Tych samochodów w ogóle nie powinno być na pasie do lewoskrętu ponieważ kilkadziesiąt metrów wcześniej został postawiony znak „zakaz skrętu w lewo”. Zmiana oznakowania i zasad ruchu nastąpiła także na ulicy Ofiar Firleja. Ta ulica stała się jednokierunkowa dla aut osobowych. Mimo apeli policji o zwracanie uwagi na nowe oznakowanie pionowe, nie brakowało kierowców, którzy jechali pod prąd. Wyjazd spod cmentarza na Firleju odbywa się ulicą Mieszka I. Tu trzeba było uzbroić się cierpliwość. Dojazd do ronda trwał kilkanaście minut.
I na koniec statystyka policyjnej akcji „Znicz 2017” od piątku do poniedziałku 30 listopada. Na drogach Mazowsza doszło do 23 wypadków drogowych, w których zginęła jedna osoba a 27 zostało rannych. Zatrzymano aż 60 pijanych kierowców. W tym samym czasie na ulicach Radomia wydarzył się jeden wypadek, w którym jedna osoba została ranna. Zatrzymano dwóch pijanych kierowców i zabrano 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h. Policja odnotował także 57 kolizji.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej