Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Trwają wypłaty w programie 500 +

poniedziałek, 30 październik 2017 17:43
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 14 tysięcy wniosków o świadczenia w programie 500 plus wpłynęło już do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu. Ponad 10 tysięcy, tych, które wpłynęły w sierpniu, MOPS już rozpatrzył, wydał decyzje i wypłaca świadczenia.

 

Jak zapewnia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, wypłacanie świadczeń w ramach programu 500 Plus idzie bardzo sprawnie. Wypłacane są teraz świadczenia w ramach wniosków, które wpłynęły w sierpniu. - Te wszystkie wnioski, które wpłynęły do nas w sierpniu, ponad 10 tysięcy, zostały już przez nas opracowane, decyzje zostały wydane, i pieniądze, co najważniejsze, zostały wypłacone mieszkańcom – mówi Marcin Gierczak, dyrektor MOPS w Radomiu.

Część osób czeka jeszcze na decyzje, które mają zostać dostarczone. Jak zapewnia MOPS, te decyzje zostały już wysłane i może się okazać, że dotrą do wnioskodawców później, niż należne pieniądze wpłyną na ich konto. - Miejmy świadomość, że od wysłania decyzji zawsze mija kilka dni do jej doręczenia, natomiast, tak jak powiedziałem, decyzje są wydane, maja rygor natychmiastowej wykonalności i te przelewy już zostały zrealizowane więc najpierw warto sprawdzić konto, a potem czekać na gońca czy listonosza – mówi dyrektor MOPS.

W tym roku łącznie do tej pory do MOPS-u wpłynęło ponad 14 tysięcy wniosków w ramach programu 500+ w ubiegłym roku takich wniosków było ok. 18 tysięcy. - Matematyka podpowiada, że tu jeszcze ok. 4 tysięcy wniosków powinno wpłynąć, z tym się trzeba liczyć, z tym, że jest jeszcze ostatni dzień października, żeby te wnioski wpłynęły, a jeżeli z różnych przyczyn będą wpływały one już w listopadzie, to oczywiście będziemy je rozpatrywać, ale nie będzie możliwa wypłata wyrównania – mówi Marcin Gierczak.

Ale nie wszyscy, którzy składali wnioski rok temu, będą składać je w tym roku. Wynika to m.in. ze zmian, jakie wprowadził ustawodawca w programie. Chodzi m.in. o to, że osoby żyjące w związkach nieformalnych muszą teraz przedstawić sądowy dokument dotyczący alimentów.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Podsumowali „500 plus” na Mazowszu

  Blisko 21 tysięcy dzieci i ponad 14 tysięcy rodzin w Radomiu otrzymało wsparcie w ramach programu Rodzina 500 plus od początku jego funkcjonowania. Suma świadczeń wyniosła blisko 244 miliony złotych.

 • W MOPS dostępne już wnioski PFRON
  W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz na stronie ośrodka dostępne są już wnioski o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) na rok 2018. Te wnioski przyjmowane będą od 2-go stycznia. .
 • Rusza program pomocy żywnościowej

  Program pomocy żywnościowej realizowany będzie po raz czwarty. Zgłoszenia przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Program współfinansowany jest przez Unię Europejską.

 • MOPS rozpoczął przyjmowanie wniosków

  Chodzi o wnioski na świadczenia rodzinne, świadczenia 500+, fundusz alimentacyjny oraz stypendium szkolne. Przyjmowanie wniosków – w zależności od rodzaju świadczenia - potrwa do końca października i końca listopada.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej