Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Pieniądze dla przedszkoli w ramach unijnego programu

sobota, 28 październik 2017 15:50
Dział: Wiadomości
Autor 

Za prawie 2,5 miliona złotych w ramach projektu „Idzie szkrab w wielki świat” zostaną wyposażone nowe oddziały przedszkole w Radomiu. Pieniądze pochodzą z Unii Europejskiej. Ponad 1300 maluchów będzie mogło skorzystać z zajęć psychoruchowych, a dzieci niepełnosprawne z zajęć terapeutycznych.

 

Umowę na dofinansowanie projektu „Idzie szkrab w wielki świat”, prezydent Radosław Witkowski podpisał podczas Forum Rozwoju Mazowsza, które odbyło się w Warszawie. - Dostrzegamy potrzeby naszych młodych radomian. Budujemy nowy żłobek i budujemy nowe przedszkole. Zaczniemy także wdrażać projekt „Idzie szkrab w wielki świat” - mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

W ramach projektu radomski magistrat dostał prawie 2,5 miliony złotych unijnego dofinansowania na doposażenie sal w nowo powstałych oddziałach przedszkolnych w Radomiu. - To będą super nowoczesne sale wyposażone w dobry i przyjazny sprzęt dla naszych młodych radomian. Za te pieniądze przeprowadzimy także szereg dodatkowych zajęć z uwzględnieniem dzieci z orzeczonymi niepełnosprawnościami – mówi Radosław Witkowski.

Projekt pozwoli na wyposażenie 12 sal w pięciu radomskich przedszkolach, w który od nowego roku szkolnego powstało prawie 280 nowych miejsc dla trzylatków. Nowe oddziały wzbogacą się między innymi w projektory multimedialne, tablety i laptopy z oprogramowaniem.

Tymczasem przy ulicy Michałowskiej w Radomiu powstaje filia żłobka „Radomirek” oraz zaplecze dla położonego tuż obok boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią. - Jedna część obiektu będzie przeznaczona dla maluchów, przewidujemy w tej części żłobka 50 miejsc dla najmłodszych. Druga część dotyczyć będzie zaplecza sportowego czyli szatnie, natryski do obsługi istniejące boiska przy obecnym gimnazjum numer 22 – mówi Eugeniusz Kaczmarek, dyrektor wydziału inwestycji UM w Radomiu.

Jak mówi Eugeniusz Kaczmarek, prace przebiegają bez opóźnień. - Inwestycja jest w końcowej fazie jeżeli chodzi o stan surowy otwarty tego budynku. Trwają prace związane z pokryciem dachu. Wszystkie roboty konstrukcyjne zostały już zrealizowane. Informuje Eugeniusz Kaczmarek.

W okresie zimowym wykonawca będzie prowadził prace wewnątrz budynku. Zakończenie całej inwestycji planowane jest w czerwcu przyszłego roku. Koszt budowy to około 4,5 miliona złotych.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej