Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

Najnowsze dane Urzędu Statystycznego w Warszawie

sobota, 28 październik 2017 15:30
Dział: Wiadomości
Autor 

Kolejny miesiąc z rzędu spada bezrobocie. Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła we wrześniu br. w województwie mazowieckim 5,9%. To spadek o 0,2 procent w stosunku do poprzedniego miesiąca.

 

Najwyższą stopę bezrobocia w województwie zanotowano niezmiennie w powiecie szydłowieckim (26%). Był to jednocześnie najwyższy wynik w całym kraju. Wśród ogółu zarejestrowanych bezrobotnych zarówno w stolicy jak i w całym województwie przeważają kobiety (odpowiednio 51% i 52%). Na jedna ofertę pracy zgłoszoną w urzędach na terenie województwa przypadało 13 bezrobotnych. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw na Mazowszu wynosi niecałe 5300 złotych (5292). W Warszawie jest wyższe o 350 złotych

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bezrobocie wciąż spada. W kwietniu rekord?

  W Radomiu i powiecie maleje bezrobocie – wynika ze statystyk Powiatowego Urzędu Pracy. Zdaniem dyrektora PUP, to zasługa m.in. dobrej koniunktury. W kwietniu bezrobocie może być rekordowo niskie.

 • Dyrektor PUP: „Bezrobotnym nie chce się pracować”

  To był dobry rok – ocenia dyrektor urzędu pracy w Radomiu. Stopa bezrobocia jest najniższa w historii i zapowiada się, że tendencja spadkowa nadal się utrzyma. Teraz to pracodawcom może być trudniej.

 • Lepiej na rynku pracy. Będzie kształcenie dualne

  Poprawia się sytuacja na rynku pracy – informują władze miasta. W ciągu półtora roku zmalała liczba bezrobotnych. Przybywa przedsiębiorców. A ponieważ na strukturę bezrobocia wpływ ma kształcenie, od września w Radomiu rusza kształcenie dualne.

 • Bezrobocie w dół. Ale wciąż wysokie

  Spada bezrobocie. Jak zapewniają władze radomskiego pośredniaka, to nie chwilowy trend. Spadek zauważalny jest od kilku miesięcy. Mimo to nadal w regionie odsetek osób bez pracy jest bardzo duży. Dodatkowo jeden z zakładów zapowiedział zamiar zwolnień grupowych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej