Dzisiaj jest: 1 Października 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Danuta, Igor, Remigiusz

Powstanie Radomskie Centrum Kultury

wtorek, 24 październik 2017 15:03
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomski magistrat planuje ogłoszenie w przyszłym roku konkursu architektonicznego dotyczącego budowy Radomskiego Centrum Kultury. Nowy obiekt miałby powstać w ciągu 2-3 lat.

 

O planach budowy Radomskiego Centrum Kultury mówił na początku października podczas jubileuszu X-lecia Radomskiej Orkiestry Kameralnej prezydent Radosław Witkowski. Ale to nie pierwszy tego typu pomysł. Za prezydentury Andrzeja Kosztowniaka pojawiła się idea budowy w Radomiu filharmonii. Wtedy tej idei nie określano czasowo. Dyskutowano nawet o tym pomyśle na komisjach kultury i rozwoju Rady Miejskiej.

Dziś magistrat wraca do tematu budowy nowego obiektu dla kultury. - Sala koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej w dzisiejszym kształcie jest wykorzystywana, jeżeli chodzi o miejsca, w stu procentach. Wiele osób musi odchodzić z kwitkiem, bo brakuje miejsc. Dlatego przygotowujemy się do budowy Radomskiego Centrum Kultury i zakładamy, że na początku przyszłego roku rozpoczną się pierwsze prace – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

Chodzi o ogłoszenie konkursu architektonicznego na wygląd nowego Radomskiego Centrum Kultury. Według prezydenta Radosława Witkowskiego nowa sala koncertowa miałaby powstać w ciągu dwóch, trzech lat.

Na razie koncerty Radomskiej Orkiestry Kameralnej oraz inne wydarzenia kulturalne odbywają się w sali, która dziś ma już ponad pół wieku. Na widowni jest 600 miejsc. To za mało. Niedawno za kwotę 120 tysięcy złotych wyremontowano foyer sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Ostatnia konsultacja w sprawie inwestycji

  Radomski magistrat przygotowuje się do realizacji inwestycji pomiędzy ulicami Bema, Sowińskiego i Jasińskiego. O tym jak ma wyglądać ten teren na osiedlu XV-lecie przedstawiciele magistratu chcą porozmawiać w czwartek 26 kwietnia z mieszkańcami osiedla. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej