Dzisiaj jest: 26 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

Sprint Air żegna się z Radomiem

poniedziałek, 23 październik 2017 16:14
Dział: Wiadomości
Autor 

W najbliższą niedzielę z radomskiego lotniska odleci ostatni rejsowy samolot linii Sprint Air. Według nieoficjalnych informacji umowa Portu Lotniczego z tymi liniami nie zostanie przedłużona.

 

Na oficjalnej stronie linii Sprint Air można kupować bilety na loty z, i do Radomia tylko do 29 października. Do tego właśnie dnia obowiązuje umowa przewoźnika z radomską spółką. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, ta umowa nie zostanie przedłużona.

Sprint Air realizował loty z lotniska na Sadkowie od kwietnia 2016 roku. Początkowo biało-czerwone samoloty typu Saab 340 latały do Berlina, Pragi, Wrocławia i Gdańska. W czerwcu 2016 roku do siatki lotów doszedł także ukraiński Lwów. W październiku nastąpiła jednak korekta siatki połączeń z radomskiego lotniska. Od 30 października samoloty Sprint Air przestały latać z Radomia do Berlina. Usunięcie tego kierunku było efektem analizy wyników sprzedaży biletów. Potem, w marcu 2017 roku linie Sprint Air zostały zmuszone do usunięcia z siatki połączeń Wrocławia. Sprzedaż biletów na tym kierunku także była słaba. W maju tego roku umowa z liniami Sprint Air została przedłużona do końca października.

Sprint Air były trzecim przewoźnikiem, który operował z Radomia. Pierwszym był łotewski Air Baltic, a drugim czeski Czech Airlines. Obaj przewoźnicy zrezygnowali ze współpracy z radomskim lotniskiem z przyczyn ekonomicznych.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie spółka Port Lotniczy Radom prowadzi zaawansowane rozmowy z innym przewoźnikiem o uruchomieniu siatki połączeń z lotniska na Sadkowie. Jednocześnie prezydent Radomia prowadzi rozmowy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze, które zainteresowane są przejęciem udziałów w radomskiej spółce i inwestowaniem na lotnisku na Sadkowie.

 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL ma nową koncepcję lotniska w Radomiu

  Kilkadziesiąt startów i lądowań w ciągu godziny. Nowy terminal o przepustowości co najmniej 6 milionów pasażerów rocznie. To zaledwie mały wycinek planu generalnego nowego lotniska cywilnego, które ma powstać w Radomiu po ewentualnym przejęciu go przez PPL.

 • Radomskie lotnisko na ostatnim miejscu

  Ponad 10 tysięcy 700 pasażerów odprawiono w radomskim porcie lotniczym w ubiegłym roku. Radomskie lotnisko spadło na ostatnie miejsce w zestawieniu działalności polskich lotnisk cywilnych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej