Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Kameralnie w Dąbrówce Warszawskiej. Odblaski dla najmłodszych

sobota, 21 październik 2017 15:49
Dział: Wiadomości
Autor 

Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w ramach akcji „Wyprawka dla pierwszaka” rozdawali odblaski w szkole w Dąbrówce Warszawskiej.

 

Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Warszawskiej to kameralna placówka. Uczy się w niej 66 dzieci. W tym roku do pierwszej klasy przyszło sześciu chłopców. Teraz złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. - Ślubowanie rzecz podstawowa w naszej szkole, co roku się odbywa, i jak widać ważna dla dzieci. To symbol przyjęcia do tej szkolnej społeczności – mówi Janusz Kowalczyk, dyrektor PSP w Dąbrówce Warszawskiej.

Jednocześnie przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przypominali uczniom i ich rodzicom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. I o tym, że warto nosić odblaski. Nie tylko mieć, ale właśnie nosić. I zakładać w odpowiedni sposób, na co zwracał uwagę wójt gminy. - Opowiadałem o sytuacji, w której dwie młode dziewczyny, poza terenem zabudowanym, bez odblasków, zobaczyłem je z odległości 20 metrów. Zatrzymałem się, bo to były moje uczennice. Okazało się, że miały odblaski, tylko w takich miejscach, że były zupełnie niewidoczne – opowiada Zdzisław Dulias.

W Dąbrówce Warszawskiej takie spotkanie było szczególnie ważne. Przez tę miejscowość przebiega droga wojewódzka, niedaleko jest droga powiatowa. Ruch spory. A zima zbliża się wielkimi krokami. Odblaski zatem na pewno przydadzą się. Do ich noszenia przekonuje także dyrektor szkoły. - Mam kurtkę z odblaskami i rzeczywiście jest ona przydatna. Jako kierowca wiem, że trudno jest zauważyć pieszego bez odblasków, nawet jeśli idzie prawidłowo – mówi Janusz Kowalczyk.

Szkoły, które chciałyby wziąć udział w akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” lub „Wyprawka dla pierwszaka” mogą zgłaszać się do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej