Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Będzie ścieżka rowerowa z Radomia do Iłży? Zbierają podpisy

piątek, 20 październik 2017 14:06
Dział: Wiadomości
Autor 

Stowarzyszenie Iłża 2039 postuluje o budowę ścieżki rowerowej z Radomia do Iłży, a potem do granic województwa. Gotowa jest petycja do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Stowarzyszenie rozpoczęło zbiórkę podpisów.

W petycji do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Stowarzyszenie Iłża 2039 domaga się, nawiązując do trwającej budowy ciągu pieszo-rowerowego na odcinku Makowiec - Skaryszew:

„ - budowę ciągu pieszo-rowerowego na odcinku Skaryszew – Iłża,

- zachowanie ciągłości dróg serwisowych wzdłuż projektowanej obwodnicy i dobudowę ciągów pieszo-rowerowych,

- budowę ciągu pieszo-rowerowego od Iłży w kierunku granicy województwa mazowieckiego”.

Jak informuje stowarzyszenie, krajowa „dziewiątka” na odcinku Iłża – Skaryszew jest drogą bardzo obciążoną. Dziennie przejeżdża tym odcinkiem ponad 9 tysięcy pojazdów, w tym aż 1/3 stanowią ciężarówki, auta dostawcze i autobusy. To dane z 2015 roku. Dochodzi tu do wypadków. W latach 2014 – 2016 odnotowano prawie 20 zdarzeń drogowych, w tym kilka z udziałem pieszych i rowerzystów. Zginęły 4 osoby. Budowa ścieżki znacznie poprawiłaby bezpieczeństwo. - Po drodze mamy jeszcze inne miejscowości, do których pieszo chodzą dzieci, na przykład do szkoły – mówi Przemysław Burek ze Stowarzyszenia Iłża 2039. Dla nas ważnym elementem jest bezpieczeństwo. Nie chcemy, żeby dzieci chodziły po nieutwardzonym poboczu przy tak dużym ruchu. Chcemy, żeby bezpiecznie mogły chodzić do szkoły czy kościoła – dodaje.

Ścieżka mogłaby też ułatwić rozwój turystyki w Iłży. Byłaby zapewne użytkowana przez wielu radomian. - Jazda rowerem z Radomia do Iłży zajmie nam 1,5 godziny. Ale chcemy, aby tę ścieżkę poprowadzono jeszcze dalej, do granic wojewódzkich. Przecież dalej mamy Nadleśnictwo Marcule z pięknym arboretum. Teraz, przy takiej pogodzie można jeszcze na grzyby rowerem pojechać – dodaje Przemysław Burek.

Stowarzyszenie rozpoczęło zbiórkę podpisów pod petycją. W przyszłym tygodniu ruszy zbiórka w terenie, na ulicach Radomia i okolicznych miejscowości. Już teraz można złożyć podpisy przez internet. - Strona Ilza2039/petycja. Tam można podpisać się pod petycją – informuje Przemysław Burek.

Podpisy będą zbierane prawdopodobnie do końca listopada. Potem petycja razem z wszystkimi podpisami zostanie przekazana do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej