Dzisiaj jest: 26 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

System informacyjny na dworcu dopiero w 2019 roku

czwartek, 19 październik 2017 16:12
Dział: Wiadomości
Autor 

Najwcześniej w 2019 roku pojawią się na peronach radomskiego dworca tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Jak informują PKP PLK S.A., trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy montażu takich tablic.

 

Modernizacja radomskiego dworca PKP – poza głównym budynkiem – kosztowała 100 milionów złotych. Została ukończona w 2015 roku. Powstały nowe perony, tunel oraz wymieniono 4 kilometrów torów, 38 rozjazdów i sieć trakcyjną. Do pełni szczęścia zabrakło jednego: tablic Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Takie tablice są w budynku dworca, nie ma ich natomiast na peronach. - W budynku dworca dostępna jest tablica informacyjna z wyświetlaczami, na której podawane są informacje o odjazdach i przyjazdach pociągów. Ponadto na stacji wygłaszane są komunikaty głosowe – mówi Karol Jakubowski z zespołu prasowy PKP PLK S.A. Praktycznie od momentu zakończenia modernizacji dworca PKP w Radomiu, czyli od grudnia 2015 roku PKP PLK zapewnia, że System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej zostanie zamontowany na peronach w ramach ogólnopolskiego przetargu. Teraz, po blisko 22 miesiącach od zakończenia inwestycji dowiadujemy się, że postępowanie na wyłonienie wykonawcy montażu takich tablic wreszcie trwa. - Jest to zadanie, które obejmie swoją lokalizacją wiele stacji i przystanków w całej Polsce. Także w Radomiu przewidujemy budowę wyświetlaczy na stacji – dodaje Karol Jakubowski. Jak informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK S.A., tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej pojawią się na peronach radomskiego dworca PKP najwcześniej w 2019 roku.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • 825 milionów na remont linii kolejowej Radom - Warka

  Ponad 825 milionów złotych będzie kosztował remont linii kolejowej numer 8 na odcinku Radom – Warka. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. otrzymają na tę inwestycję dofinansowanie unijne w wysokości prawie 476 milionów złotych. Umowa na dofinansowanie remontu została podpisana w piątek w budynku radomskiego dworca PKP.

 • Wjechał na zamknięty przejazd kolejowy w Bartodziejach

  Staranował rogatkę i wjechał na przejazd. Kierowca auta miał bardzo dużo szczęścia na przejeździe kolejowym w Bartodziejach. Ale 99 % wypadków spowodowanych na przejazdach wynika z nierozważnej jazdy kierowców.

 • Będzie kolejny etap remontu linii Radzice – Radom

  29 milionów złotych przeznaczą w 2018 roku Polskie Linie Kolejowe na remont ostatniego odcinka trasy Radzice – Radom. To ciąg dalszy prac. W minionym roku na tej trasie PLK wyremontowała ponad 20 przejazdów.

 • PKP PLK: w 2021 r. z Radomia do Warszawy w 75 minut

  We wtorek w Radomiu gościł Krzysztof Pietras, zastępca dyrektora Regionu Centralnego PKP PLK S.A., który przedstawił stan prac na linii kolejowej nr 8 pomiędzy Warszawą a Radomiem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej