Dzisiaj jest: 21 Marca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Lubomir, Benedykt, Mikołaj

Bezpieczniej na przejściu przy ul. Warszawskiej?

środa, 18 październik 2017 15:55
Dział: Wiadomości
Autor 

Jest nowa sygnalizacja na przejściu dla pieszych na ul. Warszawskiej u zbiegu z ul. Parkową. Ma być tu teraz bezpieczniej dla pieszych, kierowców i rowerzystów.

 

To jedno z niebezpieczniejszych przejść dla pieszych w Radomiu – mówił w środę podczas spotkania z dziennikarzami wiceprezydent Radomia, Konrad Frysztak. - Na ul. Warszawskiej na przestrzeni ostatnich lat dochodziło do wielu wypadków. Jedna osoba straciła tu życie - przypomina Konrad Frysztak.

Zamontowana tu już nowa sygnalizacja ma poprawić bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi. - Sprawą priorytetową i nadrzędną było zwiększenie bezpieczeństwa dzieci, które często korzystają z tego przejścia idąc do pobliskich szkół – dodaje Marta Michalska-Wilk, radna PO.

Wprowadzono też udogodnienia dla rowerzystów. Poszerzony został pas dla cyklistów. - Lada dzień pojawią się podpórki dla rowerzystów oczekujących na zmianę sygnalizacji. To 14 sygnalizacja zwiększająca bezpieczeństwo mieszkańców – dodaje Konrad Frysztak.
Do tej pory obecne władze na nowe sygnalizacje przeznaczyły 1 milion 800 tysięcy złotych. Koszt tej, zamontowanej na przejściu przy ul. Warszawskiej to ponad 180 tysięcy złotych. Władze miasta mają kolejne plany remontowe, które w założeniu powinny poprawić bezpieczeństwo na drogach Radomia. Najważniejsze i najbliższe to zapowiedziana już przebudowa skrzyżowania ul. Wernera i Szarych Szeregów, a także montaż sygnalizacji na ul. Mieszka I na wysokości ul. Brzustowskiej i Królowej Jadwigi.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Rusza budowa I odcinka trasy N-S

  Konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice wybuduje I odcinek trasy N-S. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na tę inwestycję. Prace mają ruszyć na przełomie maja i czerwca.

 • Zmodernizują Orliki z radomskiej bazy

  W zakładach PZL Warszawa-Okęcie rozpoczęła się modernizacja samolotów PZL-130 Orlik z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. 12 samolotów otrzyma między innymi nowe skrzydła, silniki oraz awionikę. Koszt modernizacji, która potrwa do 2020 roku to około 190 milionów złotych.

 • Historyczne zamówienie spółki kolejowej

  Koleje Mazowieckie podpisały umowę ramową na dostawę 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Z nowoczesnych pociągów będą korzystać m.in. radomianie podróżujący np. do Dęblina, Skarżyska-Kamiennej, Warki czy Drzewicy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej