Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Zaostrza się konflikt w szpitalu na Józefowie

środa, 27 maj 2015 18:11
Dział: Wiadomości
Autor 

Ze stanowiska dyrektora do spraw lecznictwa zrezygnowała Anna Dusińska-Kamińska. Jak tłumaczy, czuje się obrażona słowami Juliana Wróbla, przew. delegatury Okręgowej Izby Lekarskiej.

W połowie maja grupa lekarzy z Józefowa złożyła wniosek o wotum nieufności wobec zarządu placówki. - To dotyczy czterech pań, które pracują w zarządzie. Uważamy że one absolutnie się nie nadają, że są niekompetentne, podejmują decyzje, które grożą pacjentom. Że są po prostu politycznymi mianowańcami w tym miejscu – mówi Julian Wróbel, przewodniczący radomskie delegatury Okręgowej Izby Lekarskiej. Zdaniem lekarzy, w szpitalu coraz trudniej pracować, coraz częściej dochodzi do sytuacji, w których na szali jest ludzkie życie. Jak tłumaczy Wróbel, złe decyzje zarządu spowodowały m.in. to, że czasami nie ma gdzie położyć pacjentów z oddziału ratunkowego, mówiąc krótko, nie da się ratować ich życia. - Mamy sytuacje kryzysową i nikt nie wie, jak będzie dalej. Ja bym chciał, bardzo bym chciał, żeby ktoś, kto odpowiada za ten szpital dał gwarancje, że taka sytuacja się nie powtórzy, że nie będzie takiej sytuacji, w której ciężko chory pacjent nie będzie mógł być leczony – mówi Julian Wróbel. Wróbel podaje przykład dwójki pacjentów w bardzo ciężkim stanie, którym na szybko znajdowano miejsce – i znaleziono, ale kosztem innych pacjentów. Te zarzuty odpiera dyrektor ds lecznictwa. Jak tłumaczy Anna Dusińska-Kamińska, tak działa szpital. Nie zawsze można przewidzieć, ile osób i w jakim stanie trafi do placówki. - Ci pacjenci zostali otoczeni należytą pieką. Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym zostali przez lekarzy zabezpieczeni, podane zostały leki w obszarze należytego nadzoru, mieli opiekę lekarską, nie byli bez opieki lekarskiej czy pielęgniarskiej. I takie jest zadanie SOR, żeby tam podejmować wstępne decyzje, szybkie decyzje przed przekazaniem na odział – mówi Anna Dusińska-Kamińska, dyr. ds. lecznictwa szpitala na Józefowie. Anna Dusińska-Kamińska jednocześnie czuje się dotknięta słowami Juliana Wróbla, zwłaszcza zarzutami o partyjniactwo. Jak mówi, jest lekarzem od 32 lat. Ratowała życie wielu ludzi. Niezależnie od ich przynależności partyjnej czy zasobności portfela. - Uważam, że te zdania, które pan doktor Wróbel wypowiedział pod moim adresem, że jestem politycznym „mianowańcem” obraziły godność moją, jako lekarza. Ponieważ wszyscy lekarze, którzy spotkali mnie na swojej drodze zawodowej są w stanie powiedzieć, że nigdy nie należałam do żadnego ugrupowania politycznego – mówi Anna Dusińska-Kamińska. Anna Dusińska-Kamińska złożyła rezygnację ze stanowiska dyrektora do spraw lecznictwa szpitala na Józefowie. Będzie pełniła tę funkcję do czasu wyboru nowego dyrektora. Do sprawy szpitala na Józefowie będziemy jeszcze wracać.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bezpłatne badania w Radomskim Centrum Onkologii

  W Radomskim Centrum Onkologii realizowany jest program profilaktyki nowotworów głowy i szyi. Finansowany jest ze środków unijnych. Od momentu rozpoczęcia programu, specjaliści z RCO przebadali już około 800 osób.

 • Lekarze będą pracować krócej. Władze szpitali: damy radę

  W całej Polsce, także w Radomiu lekarze wypowiadają klauzule opt-out. Zarówno w szpitalu miejskim, jak i w lecznicy na Józefowie ze strony zarządzających pada zapewnienie, że nie spowoduje to paraliżu. Choć może być mniej komfortowo.

 • Chaos na parkingu przed szpitalem

  Miały być zmiany na lepsze. Póki co jest chaos i złość korzystających z parkingu przed szpitalem na Józefowie. Przyjeżdżający narzekają na zbyt wysokie – ich zdaniem - opłaty, a także na długi czas oczekiwania. Rzecznik szpitala prosi o cierpliwość.

 • Szpital na Józefowie ma nowym ambulans. To „mobilny szpital”

  Nowa karetkę do przewozu pacjentów w ciężkim stanie kupił szpital na Józefowie. Jak mówi rzecznik lecznicy, to „mobilny szpital”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej