Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Niska ocena radomskiego uniwersytetu

wtorek, 17 październik 2017 15:58
Dział: Wiadomości
Autor 

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki parametryzacji wyższych uczelni i placówek naukowych. Na osiem wydziałów radomskiego uniwersytetu tylko jeden uzyskał kategorię B, pozostałe dostały kategorię C, czyli najniższą.

 

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki kompleksowej oceny jakości działalności naukowej lub badawczo-rozwojowej jednostek naukowych. To ocena potencjału naukowego uczelni. Ta ocena obejmowała lata 2013 – 2016. Pod uwagę ministerstwo brało cztery kryteria: osiągnięcia naukowe i twórcze, potencjał naukowy, praktyczne efekty działalności naukowej i artystycznej oraz pozostałe efekty działalności naukowej i artystycznej. Czyli ministerstwo oceniało co publikują pracownicy naukowi i gdzie publikują, czy biorą udział w projektach badawczych, gratach, jakie mają osiągnięcia. Na tej podstawie uczelnie zostały przypisane do kategorii A +, A, B lub C. Z ośmiu wydziałów radomskiego uniwersytetu tylko jeden – wydział Wydział Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa dostał kategorię B. Pozostałe znalazły się w kategorii C, czyli najniższej. To oznacza dla nich wstrzymanie ministerialnych pieniędzy na badania naukowe i rozwój. To niemal uniemożliwia, a na pewno bardzo utrudnia pracownikom rozwój naukowy, co z kolei oznacza, że uczelni trudno będzie pozyskiwać wartościowych pracowników.
Cztery lata temu z ośmiu wydziałów radomskiego uniwersytetu tylko dwa miały kategorię C, pozostałe miały kategorię B. Na kilku wydziałach tym samym w ciągu czterech lat mocno obniżył się poziom naukowy.
Uniwersytet będzie miał miesiąc na odwołanie się od decyzji ministerstwa.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Miedź za mocna dla Uniwersytetu

  Piłkarze ręczni Uniwersytetu Radom rozegrali ostatni mecz w tym sezonie I ligi przed własną publicznością. Rywalem była wyżej notowana Miedź Legnica.

 • Lekcja od lidera

  Trwa seria porażek radomskich szczypiornistów. Tradycyjnie podopieczni trenera Mariusza Greli mieli niewiele do powiedzenia przed własną publicznością.

 • Uniwersytet zagra z liderem

  5 ofert wpłynęło na przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego, ronda Popiełuszki i części ulicy Żółkiewskiego. Niestety wszystkie nadesłane oferty są za drogie od kwoty jaką na te inwestycję ma Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

 • Uniwersytet zagra w Końskich

  Dopiero we wtorek odbędzie się wyjazdowy mecz Uniwersytetu Radom z KSSPR Końskie. W weekend hala w Końskich była zajęta, bo odbywały się tam krajowe zawody młodzików.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej