Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan

PKP PLK: w 2021 r. z Radomia do Warszawy w 75 minut

wtorek, 17 październik 2017 15:55
Dział: Wiadomości
Autor 

We wtorek w Radomiu gościł Krzysztof Pietras, zastępca dyrektora Regionu Centralnego PKP PLK S.A., który przedstawił stan prac na linii kolejowej nr 8 pomiędzy Warszawą a Radomiem.

 

Dobiega końca modernizacja odcinka Okęcie – Czachówek. Trwają przygotowania do modernizacji dwóch kolejnych odcinków: Czachówek – Warka i Warka – Radom. Umowy na wykonanie tych inwestycji, zostały podpisane w kwietniu. - Jedna z czasem realizacji 43 miesiące, a druga z czasem realizacji 49 miesięcy – mówi Krzysztof Pietras, zastępca dyrektora Regionu Centralnego PKP PLK S.A.
Koszt modernizacji obu odcinków wyniesie około 670 milionów złotych. Odcinek Radom – Warka o długości 43 kilometrów zmodernizuje konsorcjum 6 firm, którego liderem jest Swietelsky Rail Polska. Natomiast modernizację odcinka Warka – Czachówek zrealizuje konsorcjum 6 firm, którego liderem jest firma Strabag. Finalnym efektem tej modernizacji będzie skrócenie czasu przejazdu z Radomia do Warszawy do 75 minut. - W 2021 roku z prędkością 160 kilometrów na godzinę – dodaje
Krzysztof Pietras.
Modernizacja odcinka Radom – Warka ma się rozpocząć w drugiej połowie 2018 roku. W trakcie modernizacji odcinka z Radomia do Czachówka Południowego wymienionych zostanie około 57 rozjazdów. Ponadto zmodernizowanych zostanie 31 przejazdów kolejowo-drogowych, 8 nowych wiaduktów oraz 3 stacje. Wartość całej inwestycji na linii kolejowej numer 8 między Radomiem a Warszawą Okęcie, to 1 miliard 800 tysięcy złotych.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • 825 milionów na remont linii kolejowej Radom - Warka

  Ponad 825 milionów złotych będzie kosztował remont linii kolejowej numer 8 na odcinku Radom – Warka. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. otrzymają na tę inwestycję dofinansowanie unijne w wysokości prawie 476 milionów złotych. Umowa na dofinansowanie remontu została podpisana w piątek w budynku radomskiego dworca PKP.

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej