Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor

Dziewiątka dla całej dzielnicy

sobota, 14 październik 2017 15:48
Dział: Wiadomości
Autor 

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 ma od lat pełnowymiarową salę gimnastyczną, ale obiekt wymagał generalnego remontu. Prace trwały kilka miesięcy. Dziś obiekt wygląda,jak nowy.

 

Remonty sal gimnastycznej to w oświacie rzecz normalna. Ale w przypadku Publicznej Szkoły Podstawowej nr było w tym coś wyjątkowego. Modernizacja sali wykonana została w ramach budżetu obywatelskiego. - Każdego roku od 2013 roku składaliśmy nasz projekt do budżetu obywatelskiego – mówi Beata Badejska, dyrektor PSP nr 9. - Teraz udało się uzyskać odpowiednie poparcie dla wniosku i mogliśmy wyremontować salę.

Obiekt, podobnie jak kilka innych takich pełnowymiarowych sal w mieście, spełnia rolę dzielnicowego centrum sportu. Odbywa się tam wiele imprez w ramach Radomskiej Olimpiady Młodzieży. Po remoncie będzie łatwiej i bezpieczniej prowadzić zajęcia dla talentów. - Realizacja projektu ma duże znaczenie dla całej dzielnicy. Kolejne pokolenia mieszkańców Ustronia będą miały dobre warunki do rozwijania swoich pasji sportowych – podkreśla Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Remont sali rozpoczął się w lutym, zakończył w czasie wakacji. Od nowego roku szkolnego dzieci miały nowe, bezpieczniejsze warunki do nauki. Zakres prac był szeroki i dotyczył nie tylko typowych urządzeń sportowych. - Wymieniliśmy podłogę, jest nowoczesna wentylacja, odmalowaliśmy ściany – wylicza Beata Badejska.

Otwarcie wyremontowanej sali odbyło się w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Były występy gimnastyczne i artystyczne. Sala gimnastyczna w Dziewiątce służy przecież nie tylko sportowcom.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej