Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Wyprawka dla pierwszaka. Tym razem w PSP nr 4

sobota, 14 październik 2017 15:42
Dział: Wiadomości
Autor 

Już kilkanaście szkół odwiedzili przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu w ramach akcji „wyprawka dla pierwszaka”. Podczas spotkań z rodzicami pierwszoklasistów WORD uczula, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych

 

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Radomiu była kolejną placówką, w której WORD zorganizował spotkanie z pierwszakami i ich rodzicami w ramach akcji ”Wyprawka dla pierwszaka” - To już jest dziewiąta szkoła, w której jesteśmy, nawet w dniu dzisiejszym to już jest druga szkoła. Bardzo nam zależy żeby ten przekaz dotyczący bezpieczeństwa na drodze maluchów dotarł również do rodziców. Oni są tu takim autorytetem i to ich dzieci najbardziej słuchają – mówi Zbigniew Mazurkiewicz, wicedyrektor WORD w Radomiu.

Rodziców nie trzeba do akcji przekonywać. Jak mówi nam pani Anna, mama Dawida, starają się pamiętać o tych podstawowych zasadach bezpieczeństwa. - Ma swoje bransoletki, kupujemy odzież też z odblaskami, przy plecaku są odblaski, już wmontowane no i patrzymy na to – zapewnia Anna Borkowska.

Dzieciom najbardziej przypada do gustu świecąca bransoletka. - Ta bransoletka jest bardzo fajna bo ma dwa typy świecenia. Ciągły typ i taki mrugający. I można ją założyć na nogę i na rękę – demonstruje nam Mateusz.

Bransoletka już stała się hitem. - Będzie robiła furorę – śmieje się Bartosz Świderski, tata Mateusza. Pan Bartosz chwali akcję. Uważa, że takie spotkania są potrzebne. - Bardzo są potrzebne. Bezpieczeństwo dzieci i widoczność na drodze jest tutaj niepodważalnym tematem – mówi Bartosz Świderski

Z akcją „Wyprawka dla pierwszaka” WORD trafił w dziesiątkę. - Cieszy się ta nasza akcja dość dużą popularnością, w związku z tym nie brakuje nam i zaangażowanych rodziców, nauczycieli, i same dzieciaki z entuzjazmem to przyjmują – mówi Zbigniew Mazurkiewicz.

I coraz więcej szkół jest zainteresowanych tym, aby takie spotkanie odbyło się także na ich terenie. - Kierowcy muszą wiedzieć, muszą widzieć, dlatego ważne jest to wręczanie zestawu odblasków. Musimy uświadamiać dzieciom, że te odblaski są nie tylko do zabawy ale dla podnoszenia ich bezpieczeństwa i komfortu poruszania się po ulicach – mówi Łukasz Zawistowski, dyr. PSP nr 4.

Jeszcze w tym miesiącu akcja „Wyprawka dla pierwszaka”, oraz prowadzona od kilku lat akcja „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” trafi do kolejnych kilkunastu szkół w Radomiu i w regionie.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny w Kozienicach

  W Radomiu i na terenie powiatu radomskiego trwa akcja „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. W czwartek w zajęciach z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które organizuje radomski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, wzięli udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach.

 • Odblaski trafiły do uczniów PSP nr 1 w Radomiu

  Autobusu radomskiego PKS-u uległ częściowemu zniszczeniu w wyniku pożaru komory silnika. Do zdarzenia doszło około godziny 15 na ulicy Maratońskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 • Jesteś widoczny z WORD

  Ponad stu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Radomiu otrzymało odblaski w ramach kampanii „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zaprezentowali uczniom zasady bezpieczeństwa na drodze i zachęcali do noszenia odblasków.

 • Odblaski ratują życie

  Radomski WORD przekonuje, że warto nosić odblaski. Bo odblaski poprawiają bezpieczeństwo. Akcje „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” oraz „Wyprawka dla pierwszaka” to kontynuacje działań, które prowadzone były także w roku ubiegłym.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej