Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Jaka ulica Narutowicza? Ruszają konsultacje

piątek, 13 październik 2017 16:48
Dział: Wiadomości
Autor 

W sobotę 14 października rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące planów przebudowy ulicy Narutowicza. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji przygotował dwa warianty przebudowy tej ulicy.

 

Pierwszy wariant przebudowy ulicy Narutowicza zakłada budowę dwóch jezdni o szerokości 4,5 metra rozdzielonych pasem zieleni. Każda jezdnia miałaby wydzielony pas dla samochodów o szerokości 3 metrów i pas dla rowerzystów o szerokości 1,5 metra. Do jezdni miałyby przylegać zatoki do parkowania równoległego. Za zatokami znajdowałyby się chodniki.
Drugi wariant to dwa pasy ruchu po 3,5 metra szerokości bez pasa zieleni pośrodku, zatoki parkingowe, chodniki i po południowej stronie ulicy ścieżka rowerowa. W obu przypadkach cele przebudowy ulicy Narutowicza są te same: poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zwiększenie ilości miejsc parkingowych. O tym, który z wariantów zostanie zrealizowany, zdecydują mieszkańcy. - W ramach konsultacji społecznych, zaplanowaliśmy dwa spotkania. Pierwsze już w sobotę 14 października w godzinach od 10.00 do 13.00 u zbiegu ulic Sedlaka i Narutowicza. Kolejne spotkanie odbędzie się w piątek 20 października w godzinach od 15.30 do 18.30 u zbiegu ulic Narutowicza i Traugutta – mówi Monika Stanikowska z zespołu prasowego Urzędu Miejskiego w Radomiu.
Uwagi dotyczące obu projektów można także przesyłać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz poprzez wypełnienie papierowych ankiet, które można składać w czterech stałych punktach obsługujących konsultacje: przy ulicach Moniuszki 9, Kilińskiego 30, Żeromskiego 53 i Struga 1. Konsultacje potrwają do 26 października

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ostatnia konsultacja w sprawie inwestycji

  Radomski magistrat przygotowuje się do realizacji inwestycji pomiędzy ulicami Bema, Sowińskiego i Jasińskiego. O tym jak ma wyglądać ten teren na osiedlu XV-lecie przedstawiciele magistratu chcą porozmawiać w czwartek 26 kwietnia z mieszkańcami osiedla. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

 • Rusza budowa I odcinka trasy N-S

  Konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice wybuduje I odcinek trasy N-S. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na tę inwestycję. Prace mają ruszyć na przełomie maja i czerwca.

 • Zmodernizują Orliki z radomskiej bazy

  W zakładach PZL Warszawa-Okęcie rozpoczęła się modernizacja samolotów PZL-130 Orlik z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. 12 samolotów otrzyma między innymi nowe skrzydła, silniki oraz awionikę. Koszt modernizacji, która potrwa do 2020 roku to około 190 milionów złotych.

 • Historyczne zamówienie spółki kolejowej

  Koleje Mazowieckie podpisały umowę ramową na dostawę 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Z nowoczesnych pociągów będą korzystać m.in. radomianie podróżujący np. do Dęblina, Skarżyska-Kamiennej, Warki czy Drzewicy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej