Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

Pokazy lotnicze w 2018 roku w Radomiu?

czwartek, 12 październik 2017 17:03
Dział: Wiadomości
Autor 

Miasto rozmawia z wojskiem o organizacji w przyszłym roku w Radomiu jubileuszu 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. Impreza pojawiła się nawet w branżowym portalu milavia.net. Tymczasem w Warszawie podsumowane zostało tegoroczne Air Show.

 

Podsumowanie tegorocznego Air Show odbyło się w Warszawie. W spotkaniu uczestniczył między innymi prezydent Radomia Radosław Witkowski. - Atmosfera spotkania była bardzo dobra. Żartobliwie można powiedzieć, że wszyscy się nawzajem chwalili. Ale było za co – mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.

Z liczb jakie podano podczas podsumowania, wyłania się rozmach sierpniowej imprezy. W powietrzu i na ziemi publiczność mogła podziwiać ponad 170 statków powietrznych. Na wystawie sprzętu lądowego, zaprezentowano blisko 60 jednostek wszystkich rodzajów sił zbrojnych. Bezpieczeństwo pokazów stało na wysokim poziomie. Dbało o nie około 1600 żołnierzy na terenie lotniska i ponad 1500 policjantów, strażaków i strażników miejskich na terenie miasta. Nie odnotowano żadnych incydentów. - Daliśmy radę. Radom zawsze daje radę. Jeśli chodzi o Air Show, to jest to wielka impreza nierozerwalnie związana z naszym miastem. Jesteśmy gotowi żeby organizować ją na najwyższym poziomie – mówi Mateusz Tyczyński.

Radomski magistrat już rozpoczął rozmowy o organizacji w przyszłym roku na lotnisku na Sadkowie, międzynarodowych pokazów lotniczych z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. - Nastawienie jest optymistyczne. Prezydent zadeklarował, ze jesteśmy gotowi do rozmów o szczegółach organizacji przyszłorocznej imprezy – mówi Mateusz Tyczyński.

O tym, że Radom jest bardzo poważnie brany pod uwagę przy organizacji pokazów w przyszłym roku, mówił naszej telewizji minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas swojej wrześniowej wizyty w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Radom znalazł się także w przyszłorocznym kalendarzu lotniczych imprez w Europie, które publikuje branżowy portal milavia.net.

Tymczasem trwają także rozmowy prezydenta Radosława Witkowskiego z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze na temat realizacji przez PPL niezbędnych dla radomskiego lotniska cywilnego inwestycji, czyli
m. in. przedłużenia pasa startowego i powiększenia płyty postojowej. Kolejna tura rozmów – jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie – odbędzie się w piątek w Warszawie. Nie wiadomo dziś natomiast jaka będzie przyszłość w Radomiu linii Sprint Air. Obowiązująca z przewoźnikiem umowa kończy się w tym miesiącu i dlatego na stronie linii Sprint Air można kupować bilety na loty z radomskiego lotniska tylko do 29 października.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • Radom uczci wstąpienia Polski do UE

  Rozdawanie biało-czerwonych flag, konkursy i wspólne odśpiewanie „Ody do radości” - tak w Radomiu we wtorek 1 maja zostanie uczczone nie Święto Pracy, a 14 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej