Dzisiaj jest: 28 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Trwa akcja „Wyprawka dla pierwszaka”

czwartek, 12 październik 2017 16:49
Dział: Wiadomości
Autor 

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu systematycznie edukuje najmłodszych i ich rodziców w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem przedstawiciele WORD gościli w PSP nr 18.

 

Pierwsze spotkanie w ramach nowej akcji Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu „Wyprawka dla pierwszaka” odbyło się w PSP nr 6. W miniony wtorek radomski WORD gościł w PSP nr 18 przy ulicy Ofiar Firleja. Była to już ósma placówka oświatowa, która od początku tego roku szkolnego wzięła udział w akcji „Wyprawka dla pierwszaka”. - Mamy bardzo ambitne zadanie. Chcemy do końca listopada lub połowy grudnia, rozdać około 6 tysięcy zestawów odblaskowych. W planie mamy dwie,a może nawet i trzy szkoły w ciągu jednego dnia – mówi
Zbigniew Mazurkiewicz, zastępca dyrektora WORD w Radomiu.
PSP nr 18 w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym, współpracuje z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego od ubiegłego roku. - Jeżeli chodzi o współpracę z WORD, to my w ramach kampanii „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”, współpracujemy od ubiegłego roku. Wtedy uczestniczyły w tej akcji klasy starsze, a w tym roku uczestniczą klasy pierwsze – mówi Iwona Dąbek, dyrektor PSP nr 18 w Radomiu.
Tegoroczna akcja „Wyprawka dla pierwszaka” – jak sama nazwa wskazuje – skierowana została do najmłodszych mieszkańców Mazowsza, którzy do szkoły przychodzą po raz pierwszy. W PSP nr 18 edukację w klasach pierwszych od września rozpoczęło ponad 70 dzieci. - Jesteśmy szkołą peryferyjną. Mamy już jesień. Dzień jest coraz krótszy i dlatego edukacja jest bardzo ważna. Uczniowie klas pierwszych i tych starszych powinni wiedzieć jak należy zachowywać się na drodze publicznej i że należy nosić odblaski – dodaje Iwona Dąbek.
Podczas spotkania w placówce przy ulicy Ofiar Firleja pierwszaki obejrzały krótki film wyjaśniający jak ważne jest noszenie kamizelek odblaskowych po zmroku i wysłuchały prelekcji o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przedstawiciele radomskiego WORD-u wręczyli także każdemu uczniowi zestaw odblaskowy.
Akcja „Wyprawka dla pierwszaka” prowadzona będzie na całym Mazowszu. Radomski WORD swoim zasięgiem obejmuje osiem powiatów w południowej części województwa. Szkoły, które chciałyby wziąć udział w tej akcji, mogą zgłaszać się do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny w Kozienicach

  W Radomiu i na terenie powiatu radomskiego trwa akcja „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. W czwartek w zajęciach z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które organizuje radomski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, wzięli udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach.

 • Odblaski trafiły do uczniów PSP nr 1 w Radomiu

  Autobusu radomskiego PKS-u uległ częściowemu zniszczeniu w wyniku pożaru komory silnika. Do zdarzenia doszło około godziny 15 na ulicy Maratońskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 • Jesteś widoczny z WORD

  Ponad stu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Radomiu otrzymało odblaski w ramach kampanii „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zaprezentowali uczniom zasady bezpieczeństwa na drodze i zachęcali do noszenia odblasków.

 • Odblaski ratują życie

  Radomski WORD przekonuje, że warto nosić odblaski. Bo odblaski poprawiają bezpieczeństwo. Akcje „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” oraz „Wyprawka dla pierwszaka” to kontynuacje działań, które prowadzone były także w roku ubiegłym.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej