Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Zmiany w radomskim PKS

środa, 11 październik 2017 16:31
Dział: Wiadomości
Autor 

Możliwe, że już w czwartek wybrany zostanie nowy prezes PKS w Radomiu. Nowy zarządzający będzie musiał zmierzyć się z niełatwą materią, bo sytuacja ekonomiczna spółki nie jest dobra, a konkurencja nie śpi.

 

Poprzedni prezes PKS-u w Radomiu Janusz Spelina sam zrezygnował ze stanowiska. Ze względów zdrowotnych - mówi nam pełniący teraz obowiązki prezesa zarządu PKS w Radomiu Zbigniew Węgrzynowski, który był już wcześniej prezesem spółki, był też przewodniczącym Rady Nadzorczej PKS w Radomiu. Stanowisko czasowego zarządcy będzie sprawował do chwili wyłonienia nowego prezesa zarządu. - Konkurs trwa. I etap konkursu odbył się w piątek, w ubiegłym tygodniu. II etap odbędzie się w czwartek w tym tygodniu – informuje Zbigniew Węgrzynowski, p.o. prezesa PKS w Radomiu.

Nowy prezes będzie musiał się zmierzyć z obecną sytuacją radomskiego PKS-u. A ta łatwa nie jest. Teraz spółka zatrudnia prawie 140 pracowników, zarządza m.in. 85 autobusami kursującymi na stałych trasach. Jednym z problemów jest za mała liczba kierowców. Obecnie jest ich 85. Mogłoby być o 12 więcej – dodaje Zbigniew Węgrzynowski. Ale najpoważniejszym chyba problemem spółki są finanse. PKS ma spore straty. Są one różne w poszczególnych miesiącach. Najgorzej jest w wakacje. - W okresie wakacyjnym nie mamy przewozów szkolnych chociażby i wtedy koszty nam rosną. W lipcu i sierpniu odnotowaliśmy straty rzędu 500 tysięcy złotych – dodaje Zbigniew Węgrzynowski.

To finanse zdecydowały też o tym, że spółka zlikwidowała we wrześniu – o czym informowaliśmy – wszystkie kursy do Białobrzegów. Niektórzy mieszkańcy protestowali mówiąc, że ta decyzja znacznie utrudniła im życie. Zarządzający w spółce twierdzą, że nie mieli wyjścia. - Przeciętnie w skali jednego miesiąca straty na tej linii kształtowały się w wysokości 16 tysięcy złotych miesięcznie – informuje Zbigniew Węgrzynowski.

Zdaniem p.o. prezesa PKS w Radomiu, kurs pomiędzy Białobrzegami powinien być dofinansowany przez samorządy. Jak mówi Zbigniew Węgrzynowski, taka praktyka jest stosowana w przypadku niektórych linii. Od 16 października PKS w Radomiu uruchomi kurs na linii Radom – Skaryszew. Będzie to 17 połączenie lokalne realizowane przez radomskiego przewoźnika. PKS w Radomiu oferuje też trzy kursy ogólnopolskie.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwracie w instalacji ?

  Autobusu radomskiego PKS-u uległ częściowemu zniszczeniu w wyniku pożaru komory silnika. Do zdarzenia doszło około godziny 15 na ulicy Maratońskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 • Źle się dzieje w Pekaesie? Prezes: „napisałem rezygnację”

  Prezes PKS Radom Janusz Spelina złożył rezygnację ze stanowiska. Dziś, jak się dowiedzieliśmy, w trybie pilnym zwołane zostało zebranie udziałowców spółki.

 • Radomski PKS likwiduje połączenia z Białobrzegami

  Wszystkie kursy zwykłe pomiędzy Radomiem a Białobrzegami, obsługiwane przez radomski PKS zostały zlikwidowane. Prezes PKS-u tłumaczy, że ma za mało kierowców. Mieszkańcy Białobrzegów protestują. Niektórzy od lat dojeżdżają do Radomia do pracy. I teraz mają problem.

 • PKS zawiesił nieopłacalne kursy

  Radomski PKS zawiesił kursy do Lublina, Łodzi i Wrocławia. Decyzję tłumaczy brakiem opłacalności tych połączeń. Kursy prawdopodobnie wrócą, ale po zmianie rozkładów jazdy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej