Dzisiaj jest: 28 Czerwca 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Florentyna, Leon, Ireneusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Przebudują niebezpieczne skrzyżowanie

poniedziałek, 09 październik 2017 15:24
Dział: Wiadomości
Autor 

Skrzyżowanie ul. Mireckiego, Wernera i Szarych Szeregów doczeka się przebudowy. MZDiK ogłosił przetarg na przebudowę jednego z niebezpieczniejszych skrzyżowań w mieście.

 

Ta informacja ucieszy zarówno kierowców, jak i pieszych. Skrzyżowanie ulic Mireckiego, Wernera i Szarych Szeregów wreszcie doczeka się przebudowy. - Ogłosiliśmy przetarg na przebudowę tego skrzyżowania. Ta przebudowa to przede wszystkim wydzielenie pasów do lewo i prawoskrętu, zmiana sygnalizacji świetlnej i poszerzenie tego skrzyżowania – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
Oprócz przebudowy samego skrzyżowania, modernizacji ulegną także przejścia dla pieszych. - W ramach tego zadania wybudujemy także dwie wzbudzane sygnalizacje świetlne. Jedno zadanie to przywrócenie sygnalizacji na ulicy Wernera. Drugie zadanie to wybudowanie sygnalizacji wzbudzanej na wysokości mostku nad Potokiem Północnym – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak.
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji na oferty od zainteresowanych firm czeka przez 14 dni od daty opublikowania informacji o przetargu. Na przebudowę skrzyżowania ulic Mireckiego, Wernera i Szarych Szeregów magistrat zabezpieczył w budżecie miasta 2 miliony 100 tysięcy złotych. Przebudowa ma się zakończyć w pierwszej połowie przyszłego roku.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Rusza budowa I odcinka trasy N-S

  Konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice wybuduje I odcinek trasy N-S. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na tę inwestycję. Prace mają ruszyć na przełomie maja i czerwca.

 • 93 mln. zł na przebudowę Wojska Polskiego

  93 ml złotych dostanie Radom z budżetu państwa na przebudowę Alei Wojska Polskiego. To 80% wszystkich kosztów. To jednocześnie koniec sporu między władzami miasta, a radomskimi politykami PiS to, kto i w jakiej wysokości powinien finansować ten remont.

 • Ulica Narutowicza nie zostanie zwężona

  Prezydent Radosław Witkowski przychylił się do wniosku radnych, żeby Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji wycofał się z przebudowy tej ulicy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej