Dzisiaj jest: 1 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Brigida, Iga, Ignacy

Piosenka żołnierska dla seniorów

piątek, 06 październik 2017 14:59
Dział: Wiadomości
Autor 

Tak jest od wielu lat. Piosenka żołnierska wciąż cieszy się popularnością wśród radomskich seniorów. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej po raz dziesiąty zorganizował przegląd takiej twórczości.

 

Przegląd piosenki żołnierskiej to efekt współpracy wojska z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Występują zespoły z całego regionu. Przygotowanie odpowiedniego repertuaru wymaga mnóstwo pracy. Wykonawcy ćwiczą przez cały rok, a efekty prób przedstawiają podczas radomskiego przeglądu.
- Współpracujemy, spotykamy się w różnych ośrodkach – mówi Halina Świderska, organizator imprezy.
Głównym organizatorem imprezy jest od lat Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
- To już dziesiąty, jubileuszowy przegląd. Zainteresowanie jest duże, mamy dziś prawie 400 osób – podkreśla Halina Świderska.
Charakterystyczne, żołnierskie melodie to coś co uwielbiają seniorzy. Nic dziwnego, że w garnizonowym klubie na Sadkowie, czują się jak w domu.
- Spotykamy się tu z żołnierzami, wojskowe zespoły dla nas występują. W klubie garnizonowym czujemy się bardzo dobrze – zapewnia Halina Świderska.
W klubie garnizonowym można też obejrzeć wystawę fotografii pilota kapitana Adama Ginalskiego.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej