Dzisiaj jest: 19 Maja 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Radomianie chcą odpracowywać swoje długi

czwartek, 05 październik 2017 16:08
Dział: Wiadomości
Autor 

Coraz więcej radomian odpracowuje swój dług mieszkaniowy. Najwięcej wniosków o odpracowanie zaległości wpływa do Miejskiego Zarządu Lokalami jesienią i zimą.

 

Program oddłużeniowy, który realizuje Miejski Zarząd Lokalami funkcjonuje od kwietnia ubiegłego roku. Skierowany jest do mieszkańców lokali socjalnych i komunalnych. Jak mówi dyrektor MZL Sławomir Stanik, zainteresowanie programem cały czas rośnie. Od marca 2016 roku do wiosny tego roku wpłynęło do MZL ponad 200 wniosków od mieszkańców, którzy chcą odpracować swój dług. Najmniej wniosków składano w okresie letnim. - W okresie letnim wielu mieszkańców stara się pracować. Z reguły są to prace na czarno w budownictwie czy rolnictwie – mówi Sławomir Stanik.
Ale już teraz zainteresowanych odpracowaniem długu jest coraz więcej. - W drugiej połowie października wiele osób do nas się zwraca. Widzimy to po wpływających wnioskach. Ilość wniosków nasila się w okresie zimowym. Wiele osób chciałoby w tym czasie odpracować swoje zadłużenie – dodaje Sławomir Stanik.
Od początku funkcjonowania programu oddłużeniowego, mieszkańcy Radomia odpracowali ponad 933 tysiące złotych. Średnie zadłużenie, które jest odpracowywane to między 15 a 25 tysięcy złotych. MZL podpisał z mieszkańcami 267 wniosków na prace między innymi w Zakładzie Usług Komunalnych, szpitalach, domach pomocy społecznej i przedszkolach.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Co raz więcej osób odpracowuje swój dług

  Ponad jeden milion 300 tysięcy złotych odpracowali radomianie, którzy mieszkają w lokalach komunalnych przekazanych im przez Miejski Zarząd Lokalami. Przez dwa lata funkcjonowania programu pomocy zadłużonym mieszkańcom, swój dług odpracowało już około 60 osób.

 • Trwa wykwaterowywanie pod budowę trasy N-S

  MZL zaproponował lokale zastępcze lokatorom z kamienicy przy ul. Czachowskiego 2. Przetarg na budowę trasy N-S ma zostać ogłoszony na przełomie października i listopada. Budowa będzie trwała do końca przyszłego roku.

 • Mieszka z córką na 14 m2. MZL: Tak chciała

  Pani Katarzyna od 3 lat mieszka w lokalu socjalnym przy ul. Reja. Nie sama. Z 5-letnią córka. Kobieta liczy, że MZL przyzna jej nowe lokum, a MZL dziwi się jej postępowaniu, bo – jak wyjaśnia – lokatorka dostała mieszkanie, o które sama prosiła.

 • Radomianie chętniej odpracowują długi niż inni. Dlaczego?

  Już prawie 200 umów na odpracowanie długów zawarł Miejski Zarząd Lokalami w Radomiu. Ta forma cieszy się w mieście bardzo dużą popularnością. Nawet dyrektor MZL-u nie spodziewał się powodzenia, bo w innych miastach w kraju nie ma aż takiego zainteresowania.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej