Dzisiaj jest: 26 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

Dobiega końca przebudowa ulicy Tartacznej.

środa, 04 październik 2017 15:35
Dział: Wiadomości
Autor 

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zapewniania, że inwestycja zostanie ukończona w drugiej połowie października. Koszt przebudowy to ponad 4 miliony złotych.

 

Za przebudowę ulicy Tartacznej odpowiedzialna jest firma Budromost ze Starachowic, która wygrała przetarg ogłoszony przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Przy ulicy Tartacznej działa około 100 firm. Przedsiębiorcy sfinansowali koszty związane z przygotowaniem dokumentację projektowej. Pierwotnie inwestycja miała zakończyć się we wrześniu. - Prace na Tartacznej przebiegają w bardzo zadowalającym tempie. Wprawdzie wykonawca złożył aneks terminowy do 31 października, ale te parce idą w tempie na tyle szybkim, że wszystko wskazuje na to, że Tartaczna dużo wcześniej zostanie oddana do użytku – mówi Dawid Puton, rzecznik MZDiK w Radomiu.
Do wykonania pozostały już tylko prace kosmetyczne. - Wyłożenie masy ścieralnej na całej długości i szerokości ulicy. Wykonanie oznakowania pionowego i poziomego. Delikatne problemy mieliśmy przy skrajni rowerowej, ale wprowadzone zostały zmiany w projekcie i rowerzyści nie muszą się martwić. Na ciągu pieszo-rowerowym pozostało jeszcze tylko wyłożenie nawierzchni – dodaje Dawid Puton.
Ulica Tartaczna została przebudowana na długości 1100 metrów. Połączy ulice Młodzianowską i Wierzbicką. Koszt przebudowy to ponad 4 miliony złotych. MZDiK deklaruje, że przebudowa ulicy Tartacznej zakończy się w drugiej połowie października.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej