Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Pracownicy sterylizatorni wycofali wypowiedzenia. Ale nie wszyscy.

wtorek, 03 październik 2017 16:16
Dział: Wiadomości
Autor 

Konflikt w centralnej sterylizatorni szpitala na Józefowie zażegnany. Pracownicy zgodzili się na zaproponowane przez zarząd podwyżki. Jednak nie wszyscy. Dwie osoby odeszły z pracy. Jak mówi nam dziś jedna z pań, prezes zaproponował zbyt niskie kwoty.

 

O problemie w sterylizatorni szpitala na Józefowie informowaliśmy na początku września. Wówczas trzynaście osób złożyło wypowiedzenia. Pracownicy domagali się podwyżek. Po miesiącu i kilku rozmowach przeprowadzonych w tym czasie, konflikt został zażegnany. Jest ugoda – informuje Karolina Gajewska, rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego dodając, że porozumienie w tej sprawie zostało podpisane, i że pracownicy sterylizatorni otrzymają podwyżki. Nie zdradza jednak w jakiej kwocie. - Takiej informacji nie mogę udzielić, mogę powiedzieć, że panie otrzymają wyrównanie zgodnie z ustawą o minimalnym wynagrodzeniu od dnia 1 lipca – mówi Karolina Gajewska.

Jak dodaje, pracownicy sterylizatorni wycofali złożone wcześniej wypowiedzenia i powrócili do pracy. Dotyczy to większości, ale nie wszystkich. Z trzynastoosobowej grupy, dwie panie nie przyjęły propozycji zarządu i zdecydowały się na odejście. Jedną z nich jest pani Beata. - Oprócz mnie jeszcze jedna koleżanka zdecydowała się na odejście - informuje Beata Dworakowska, teraz były już pracownik sterylizatorni. - Dlaczego taka decyzja? Być może zabrzmi to nieskromnie, ale stać mnie na więcej niż na najniższą krajową, którą otrzymywałam za tę pracę. Nie było mnie co prawda na ostatnim spotkaniu, ale z tego co wiem prezes zaproponował 200 złotych dodatku. Powtarzam dodatku, a nie podwyżki do wynagrodzenia – mówi.

Tymczasem pracownicy sterylizatorni początkowo domagali się 700 złotych podwyżki. Pani Beata pracowała w tym miejscu przez 6 lat. Mówi, że to bardzo ciężka praca. Także rzecznik szpitala opowiada o tym, jak ważna jest działalność szpitalnej sterylizatorni. - Sterylizatornia jest bardzo ważna dla funkcjonowania szpitala. Panie zajmują się sterylizacją chociażby narzędzi wykorzystywanych przy operacjach. Zarząd docenia ich pracę, o czym może świadczyć osiągnięte porozumienie – twierdzi Karolina Gajewska.

Ale z tym nie zgadza się pani Beata, która twierdzi, że i teraz, czyli po zwiększeniu kwot, wynagrodzenia w sterylizatorni są niskie. - Zostanie im podstawy tyle ile miały, a to różnie, 2025, 2030 złotych było i teraz dodatek 200 złotych brutto. To ile może być na rękę? 1500? Dziś jest naprawdę duży rynek pracy i taką pensję to da mi każdy – mówi pani Beata. - Wie pani nad czym ubolewam? Że zarząd szpitala wypuszcza takich fachowców jak my – dodaje.

Jak informuje pani Beata, trzy osoby zostały przeniesione do sterylizatorni z innego oddziału szpitalnego, dlatego wszystkie etaty w tej jednostce są teraz obsadzone. Zgodnie z informacją podawaną przez rzecznik MSzS, w centralnej sterylizatorni szpitala na Józefowie zatrudnionych jest 17 osób.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomska szpitale grają z WOŚP

  W szpitalu na Józefowie już dziś rozpoczęła się WOŚP. Za datek wrzucony do puszki odwiedzający mogli skorzystać z badania np. poziomu cholesterolu czy cukru. Radomskie szpitale przekonują, że warto grać z Orkiestrą.

 • W szpitalach „mniej komfortowo, ale nie ma paraliżu”

  Jak zapowiadali, tak zrobili. Lekarze zarówno ze szpitala mazowieckiego na Józefowie, jak i miejskiego przy ul. Tochtermana wypowiedzieli klauzule opt-out. Dla szpitali to problem, ale – jak zapewniają – wypowiedzenia nie spowodują teraz paraliżu.

 • Lekarze będą pracować krócej. Władze szpitali: damy radę

  W całej Polsce, także w Radomiu lekarze wypowiadają klauzule opt-out. Zarówno w szpitalu miejskim, jak i w lecznicy na Józefowie ze strony zarządzających pada zapewnienie, że nie spowoduje to paraliżu. Choć może być mniej komfortowo.

 • Chaos na parkingu przed szpitalem

  Miały być zmiany na lepsze. Póki co jest chaos i złość korzystających z parkingu przed szpitalem na Józefowie. Przyjeżdżający narzekają na zbyt wysokie – ich zdaniem - opłaty, a także na długi czas oczekiwania. Rzecznik szpitala prosi o cierpliwość.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej