Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Kładka na Sandomierskiej z opóźnieniem

wtorek, 03 październik 2017 16:13
Dział: Wiadomości
Autor 

W drugiej połowie października – jak deklaruje MZDiK – kładka na ulicy Sandomierskiej zostanie oddana do użytku. Opóźnienie jest spowodowane problemami wykonawcy z ustawieniem pochylni dla osób niepełnosprawnych

 

Pierwotnie kładka na ulicy Sandomierskiej miała być gotowa w sierpniu. Tego terminu nie udało się dotrzymać. Powodem były zmiany w projekcie. - Jest to związane z podjazdami dla osób niepełnosprawnych, które tam trzeba było wykonać. Przypomnę, że chodziło o ścianę oporową z jednej części kładki. Po drugiej stronie jest budynek pod spodem. Zachodziła obawa, że te podjazdy mogą stracić stateczność – mówi Dawid Puton, rzecznik MZDiK w Radomiu.
Za budowę przejścia odpowiedzialna jest radomska firma A-Z Bud. Nowa kładka zastąpiła starą, która była w złym stanie technicznym. - Wykonawca, firma A-Z Bud złożyła aneks terminowy. Mniej więcej w drugiej połowie października wszystko już powinno zostać zakończone i ta kładka zostanie oddana użytku – dodaje Dawid Puton.
Koszt budowy kładki na ulicy Sandomierskiej to około 1 miliona 350 tysięcy złotych. Obiekt ma 26 metrów długości i 4 metry szerokości.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Powstanie nowa kładka nad ulicą Osiedlową

  Cztery oferty wpłynęły na przetarg dotyczący budowy kładki nad ulica Osiedlową. Przetarg ogłosił Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Budowa nowej kładki ma zakończyć się jesienią tego roku.

 • MZDiK będzie dochodzić roszczeń od Sudop Praga

  Ponad 1 miliona 300 tysięcy złotych odszkodowania będzie się domagał MZDiK od firmy Sudop Praga. Kwota ma zrekompensować koszty poniesione w związku z naprawą i ochroną kładki nad ulicą Szarych Szeregów.

 • Kładka na Szarych Szeregów po kontroli

  Wszystko wskazuje na to, że kładka nad ul. Szarych Szeregów zostanie otwarta jeszcze w styczniu. Dziś odbyła się kontrola Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. O szczegółach mówi Dawid Puton, rzecznik MZDiK w Radomiu.

 • Magistrat: w Radomiu nie ma problemu z odbiorem śmieci

  Śmierdzący i nieestetyczny problem pojawił się na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Ustronie” tuż po świętach Bożego Narodzenia. Góra odpadów przez kilka dni zalegała w jednym ze śmietników przy ulicy Cisowej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej