Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Grzyby w lesie i na wystawie. Jest urodzaj!

wtorek, 03 październik 2017 16:10
Dział: Wiadomości
Autor 

To wręcz nieprawdopodobne, że w lasach jest tyle grzybów – mówi dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu. Grzybów w lasach moc. Ważne, żeby zbierać je umiejętnie. Dziś w radomskiej stacji Sanepidu otwarto wystawę „Poznaj grzyby, unikniesz zatrucia”.

 

Tegoroczne zbiory grzybów mogą przyprawić o zawrót głowy. Nawet radomscy leśnicy są zdziwieni ilością tych darów lasu. - To jest chyba urodzaj wieku. To jest coś nieprawdopodobnego, żeby grzybów było aż tak dużo – mówi Piotr Kacprzak, z-ca dyr. ds. gospodarki leśnej w Lasach Państwowych w Radomiu.

Ważne jednak, żeby wiedzieć, które grzyby zbierać, a które zostawić w lesie.
We wtorek w siedzibie radomskiego Sanepidu otwarto wystawę „Poznaj grzyby, unikniesz zatrucia”. To ekspozycja cykliczna współorganizowana przez radomski Sanepid i Lasy Państwowe. Ponad 60 atrap grzybów wypożyczonych z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej prezentowanych jest w Radomiu dziesiąty rok z rzędu. Wystawa ma przede wszystkim edukować. I wydaje się, że spełnia swoją rolę – mówi dyrektor radomskiego Sanepidu. Liczba przypadków zatruć grzybami w Radomiu i regionie z roku na rok maleje. Jeśli jednak dochodzi do pomyłek, to na ogół dotyczą one muchomorów. - Ludzie często mylą, bo muchomor to nie tylko czerwony kapelusz z białe kropki. Niektóre są podobne do gąsek, mają zielonkawe kapelusze. Inne, białe mogą być pomylone z pieczarką – informuje
Lucyna Wiśniewska, dyrektor PSSE w Radomiu.

Wystawa w Sanepidzie będzie czynna do 18 października. W dni powszednie w godzinach od 8.00 do 18.00, a w soboty i niedziele od 10.00 do 14.00.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej