Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Służba z miłosierdziem

wtorek, 03 październik 2017 16:06
Dział: Wiadomości
Autor 

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia obchodzi 100 lecie obecności w Radomiu. Na przestrzeni lat zmieniał się zakres działalności zakonu, ale zawsze służył on najbardziej potrzebującym pomocy.

Z okazji jubileuszu odbyła się konferencja naukowa poświęcona temu wydarzeniu. Uczestnicy spotkania przypomnieli historię zgromadzenia, ale też mówili o współczesnych zadaniach. Wcześniej mszę świętą odprawił biskup diecezji radomskiej Henryk Tomasik. Klasztor powstał w Radomiu 21 listopada 1917 roku. Zgromadzenie sióstr najpierw opiekowało się kobietami, potem rozszerzyło działalność. W czasie II Wojny Światowej siostry opiekowały się więźniami obozów koncentracyjnych, czy rannymi żołnierzami. Przez kilka lat w czasach PRL zakon musiał ograniczyć zakres posługi. Ale po upadku komunizmu rozpoczął się nowy etap działalności. Obecnie siostry prowadzą m.in. ognisko przedszkolne. Placówka posiada nowoczesny plac zabaw. Na terenie zakonu znajduje się też tzw. okno życia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W niedzielę zagrzmią radomskie armaty

  W niedzielę 27 maja z okazji 513 rocznicy uchwalenia w Radomiu Konstytucji Nihil Novi, ponownie zagrzmią radomskie armaty, stojące przy ulicy Wałowej. Strzały z armat będą częścią pikniku historycznego, który odbędzie na skwerze Unii Polsko-Wileńskiej.

 • 73 lata teamu zakończyła II wojna światowa

  Dziś przypada 73 rocznica zakończenia II wojny światowej. W Radomiu miejskie uroczystości upamiętniające to wydarzenie, odbyły się tradycyjnie w Kościele Garnizonowym i na placu przed świątynia.

 • Dziś rocznica wybuchu powstania styczniowego

  155 lat temu wybuchło powstanie styczniowe. Dziś uczniowie z radomskich liceów i grupa rekonstrukcyjna zorganizowali przemarsz ulicami miasta. Oddajemy cześć bohaterom – mówili uczestnicy obchodów.

 • T. Love i Sztywny Pal Azji w Radomiu. Obchody Czerwca '76

  Za nami kolejny dzień obchodów 41. rocznicy radomskiego Czerwca '76. Piątkowe imprezy rozpoczęły się od występów w ringu, a zakończyły na rockowo, koncertem na placu przed Urzędem Miejskim.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej